OGŁOSZENIA PARAFIALNE – X Niedziela Zwykła (06 czerwca 2021 r.):

1. Dziękuję wszystkim , którzy przyczynili się do głębszego przeżycia Uroczystości i procesji Bożego Ciała: Chórowi, Bielankom, Młodzieży i Dzieciom, Rodzicom Dzieci, panom Strażakom i Policji. Dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze.
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary anonimowe na budowę naszego ołtarza: 100 zł, 200 zł, 500 zł.
3. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła w sobotę przed uroczystością bierzmowania Rodzicom: paniom Monice, Agnieszce, Joannie i Magdzie oraz młodzieży: Bartkowi, Michałowi, Julii i Gabrysi.
4. Dziś o 18.15 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie . W dni powszednie do czwartku włącznie po mszy św. o godz. 18 za wyjątkiem środy.
5. Jutro i we wtorek o godz. 17.00 spowiedź młodzieży przed Bierzmowaniem według ustalonego rozkładu, który widnieje na stronie fb.
6. We środę, 09 czerwca br., nasza Młodzież przyjmie poprzez posługę księdza Biskupa Ordynariusza Piotra Sawczuka Sakrament Bierzmowania. Ze względu na Sakrament Bierzmowania w tym dniu Nieszporów nie będzie. Módlmy się w ich intencji, by pamiętali zawsze, że Bóg chce być obecny w ich życiu i zawsze ich kocha.
7. We czwartek, 10 czerwca 22 rocznica Wizyty św. Jana Pawła II w Drohiczynie. Na godz. 18.00 gromadzimy się na msze św. i tzw. ostatnie Nieszpory i procesję eucharystyczną. Po procesji poświęcenie wianków, kwiatów i ziół.
8. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej Parafii rozpoczynamy Nabożeństwo Adoracyjne i Parafialne Dni Rodziny. Msze św. o godz. 7.00, 18.00 oraz 20.00 za naszych zmarłych na cmentarzu. Adoracja od 7.30 do 19.00 w niedzielę, 13 czerwca. W piątek o godz. 15.00 wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji grzeszników i nas samych. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
9. W sobotę 12 czerwca, Uroczystość Odpustowa Niepokalanego Serca NMP . Msze św. w naszej Parafii o godz. 7.00, uroczysta summa wraz z procesją o godz. 12.00 i msza św. niedzielna (UWAGA!) o godz. 19.00 a po niej adoracja wspólna do godz. 21.00.
10. W niedzielę o godz. 12.00 ks. mgr Piotr Wyszomierski będzie sprawował mszę św. prymicyjną oraz wygłosi Słowo Boże. Po niej udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W niedzielę o godz. 18.15 Nabożeństwo Fatimskie (rocznica II Objawienia w Fatima). Prosimy Wspólnoty naszej Parafii o przygotowanie rozważań.
11. Po każdej mszy św. za wyjątkiem tej na cmentarzu rodziny naszej Parafii będą mogły otrzymać błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Wystarczy podejść do stopnia ołtarza. A rodziny to zarówno ojciec, matka i dzieci, ale też samotni małżonkowie, wdowy wdowcy czy osoby mieszkające same. Każdy ma prawo podejść do Jezusa bez względu na sytuację małżeńską, rodzinną czy osobistą. Jezus zaprasza: „ Jeśli chcesz….” . Każda rodzina otrzyma pamiątkę tych dni. Wiele osób pyta, czy przy tej okazji Rodzina może złożyć ofiarę. Każdy wszystko czyni w wolności. Jeśli jakaś Rodzina chce przekazać dar na rzecz naszej Wspólnoty , będzie miała taką możliwość. Po błogosławieństwie i trzymaniu pamiątki będzie mogła złożyć ofiarę do puszki z boku. Jeśli zechce , może podpisać nazwiskiem, zamieścimy wówczas anonimowo w Parafialnej Księdze Dobrodziejów naszej Wspólnoty. Jak zawsze w naszej Wspólnocie: wszystko w wolności, możesz ale nie musisz. We wszystkim bądź wolny.
12. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Italii w dniach 17-24 września br. Naprawdę warto! Zachęcamy!
13. Zachęcam do nabywania tygodników katolickich: Niedziela i Idziemy.