OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkanocy 15 maja 2022 r.

1. DK. MGR MATEUSZ KARASOWSKI dziś w naszej parafii kończy swoją praktykę duszpasterską. Pragniemy więc serdecznie podziękować mu za obecność i gorliwą posługę wśród nas. Niedługo, bo już 28.05. święcenia prezbiteratu, a potem pierwsza parafia. Życzymy Ci więc błogosławieństwa Bożego na kapłańskie życie i posługiwanie, abyś był kapłanem wg Serca Jezusa, a Maryja Matka kapłanów niech otacza Cię płaszczem swojej opieki. Bądź szczęśliwym kapłanem!

2. Bóg zapłać za dzisiejsze OFIARY NA WSD W DROHICZYNIE. Dziękujemy również za anonimową ofiarę na ołtarz w wysokości 800 zł.

3. DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE – dzisiaj, początek na Mszy św. o godz. 12.00.

4. I KOMUNIA ŚW. odbyła się wczoraj, 14.05. Dziękujemy rodzicom dzieci i wszystkim osobom zaangażowanym, za współpracę z kapłanami i katechetkami w przygotowaniu dzieci oraz za dar ołtarza, czyli nowy Mszał i ofiarę 4000 zł na budowę ołtarza.

5. BIAŁY TYDZIEŃ trwa do piątku włącznie. Dzieci w tym czasie przychodzą w strojach komunijnych na Msze św. o godz. 18.00. Jest to czas dziękczynienia i pogłębiania u dzieci silnej wiary w obecność żywego Jezusa w Eucharystii, dlatego pozwólmy im przychodzić do Jezusa.

6. Już teraz ogłaszamy, że w 2023 r. I Komunia św. dla dzieci z naszej parafii będzie w sobotę, 05. o godz. 10.00 (zawsze jest w 2 sobotę maja).

7. SPOTKANIE DLA RODZICÓW młodzieży przystępującej w tym roku do bierzmowania – dziś po Mszy św. wieczornej.

8. PRÓBY MŁODZIEŻY PRZED BIERZMOWANIEM – we wtorek i czwartek. Wszyscy kandydaci najpierw uczestniczą w nabożeństwie majowym a następnie zostają na próbie.

9. NOWENNA DO MATKI BOŻEJ dla osób zawierzonych Maryi – środę, 18.05. 

10. RÓŻANIEC DZIĘKCZYNNY ZA BEATYFIKACJĘ PAULINY JARICOT – w niedzielę, 22.05. o godz. 18.15. Potem Msza św. o godz. 19.00 w int. Żywego Różańca w naszej parafii.

11. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski – poniedziałek, 16.05. Warto modlić się o pokój na Wschodzie za wstawiennictwem tego męczennika, który zginął śmiercią męczeńską na Kresach.

12. SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ – dziś o godz. 18.00.

13. Proszę szanownych Pielgrzymów o regulowanie należności. Pielgrzymi lipcowi do piątku, 20 maja, pielgrzymi sierpniowi do wtorku, 31 maja. Zostało jeszcze kilka osób.