Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.

 1. Wspomnienia w tym tygodniu:
 • 05 – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • 05 – święto Nawiedzenia NMP
 • 06 – św. Justyna, męczennika
 1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 14385 zł 38 gr.
 2. Dziś Dzień Matki. Niech Pan obficie błogosławi wszystkim Mamom żyjącym, a da radość wieczną tym, które już odeszły z tego świata.
 3. We czwartek, 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 – po niej będzie procesja do czterech ołtarzy. Będzie jeszcze Msza św. o godz. 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy o przygotowanie dzieci do czynnego udziału w procesji. W tym dniu za Dar Pojednania i Eucharystii dziękują dzieci z klas IV (rocznica I Komunii św.). Niech przybędzie młodzież, a w sposób szczególnie ci, którzy w najbliższych dniach przyjmą sakrament bierzmowania. Prosimy Panie Katechetki o pomoc w organizacji procesji. Proszę przeprowadzić próby przed procesją. Dzieci po I Komunii św. biorą udział w strojach komunijnych. Na procesję zapraszamy Druhów Strażaków z prośbą o zabezpieczenie trasy, która będzie przebiegała ulicami Długą, Kościuszki, al. Pokoju, Kolejową i powrót ul. Długą. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych miejscach, co w roku ubiegłym.  Ołtarze są do odebrania u Pana Darka. Wywieśmy flagi narodowe i religijne. Prosimy aby nie stawiać w tych godzinach aut na trasie procesji. Będziemy wdzięczni za zrozumienie i życzliwość.
 4. Gorąco prosimy parafian o przynoszenie płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała. Prosimy o pozostawianie kwiatów w kaplicy.
 5. Od piątku, 31 maja, do czwartku, 6 czerwca, śpiewamy nieszpory o Najświętszej Eucharystii i ruszamy z procesją dziękczynną za dar eucharystycznej obecności Chrystusa z nami. Gorąco zachęcamy do udziału.
 6. W piątek, 31 maja, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę, 1 czerwca, I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 7.00, po niej rozważanie według wskazań NMP oraz różaniec.
 8. W sobotę o po mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy śpiew Litanii ku NSPJ. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych. W dni powszednie po Msz św. o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 8.40.
 9. 1 czerwca – Dzień Dziecka .
 10. Próby kandydatów przed bierzmowaniem w poniedziałek (27.05) i wtorek (28.05) po mszach wieczornych.