OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Wielkiego Postu (21 lutego 2021 r.)

1. Serdecznie dziękujemy w imieniu Wspólnoty za ofiary dziś złożone na tacę inwestycyjną z przeznaczeniem na spłatę marmurów na ołtarz. Za tydzień podamy sumę, którą zebraliśmy.
2. Bóg zapłać anonimowym Ofiarodawcom z tego tygodnia : 200 zł, 500 zł, 500 zł i 2000 zł i 100 zł i 1000 zł na konto parafialne.
3. Dziękujemy p. Marzenie Sawera za wykonanie dekoracji na Wielki Post.
4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się IV Niedzielą czyli 14 marca. Poprowadzi je ks. dr Robert Grzybowski – Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Drohiczyńskiej z Pustelni Poletyły. Ze względu na pandemię i rosnącą liczbę zakażeń spowiedzi podczas rekolekcji nie będzie. Natomiast wzorem Adwentu już od jutra i przez cały Wielki Post kapłani będą gotowi do spowiadania . Codziennie z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 17 kapłan będzie oczekiwał na penitentów. Skorzystajmy z tej możliwości, aby przeżywać Wielki Post w łasce uświęcającej i nie odkładać pojednania na ostatnią chwilę przed Wielkanocą.
5. Już dziś informuję, iż Msza św. oraz spotkanie Mężczyzn Św. Józefa odbędzie się we środę , 3 marca o godz. 18.00. Przewodniczył będzie także ks. dr Robert Grzybowski. Szkole NE Diecezji Drohiczyńskiej patronuje właśnie św. Józef. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn zarówno tych, którzy już uczestniczyli jak i nowych.
6. W Piątek o 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 20.00 dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę o 18.15 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Prosimy dzieci, aby wzięły pozostałe skarbonki wielkopostnej jałmużny. Kto ile może sobie odmówić różnych przyjemności i złożyć do skarbonki a w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przyniesiemy przed ołtarz i wspólnie przedstawimy Panu jako pomoc potrzebującym.
8. Spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, niedziela 28 lutego po mszy o 12.00 w kościele.
9. W przyszłą niedzielę , 28 lutego, w godzinach od 9-13 możemy oddać krew potrzebującym, tak jak to mamy w zwyczaju. Gorąco zachęcamy tych, którzy mogą podzielić się tym bezcennym darem.