OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Trójcy Świętej (30 maja 2021 r.):

1. Dziś ks. prałat Tadeusz Osiński dziękuje Bogu za 60 lat kapłaństwa , z których 34 przeżył w Łochowie. Życzymy Jubilatowi wiele zdrowia i Bożych łask na dalsze lata.
2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne. Anonimowo przekazano: 100 zł, 500 zł, 500 zł
3. Jutro, w Święto Nawiedzenia NMP , śpiewamy po raz ostatni w tym miesiącu Litanię do Matki Najświętszej. Od wtorku po mszy św. o godz. 18.00 wielbimy Serce Jezusowe litanią ku jego czci.
4. We wtorek 1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlimy się w intencji najmłodszych naszych Parafian.
5. We czwartek, 3 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 -po niej będzie procesja do IV Ołtarzy. Jeszcze msza św. o godz. 19.00. O 12.00 Eucharystia nie będzie sprawowana. Prosimy o przygotowanie dzieci do czynnego udziału w procesji. W tym dniu za Dar Pojednania i Eucharystii dziękują dzieci z klas IV. Niech przybędzie Młodzież , a w sposób szczególny Ci, którzy w najbliższych dniach przyjmą Sakrament Bierzmowania. Prosimy Panie Katechetki o pomoc w organizacji procesji. Proszę przeprowadzić próby przed procesją. Dzieci po I Komunii św. biorą udział w strojach komunijnych. Na procesję zapraszamy Druhów Strażaków z prośbą o zabezpieczenie trasy, która będzie przebiegała ul. Długą, Kościuszki, al. Pokoju, ul. Kolejową i powrót ul. Długą. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych miejscach co w roku ubiegłym. Ołtarze są do odebrania u Pana Jacka. Wywieśmy flagi narodowe i religijne. Prosimy aby nie stawiać w tych godzinach aut na trasie procesji. Będziemy wdzięczni za zrozumienie i życzliwość.
6. Od piątku, 04 czerwca przez do czwartku 10 czerwca śpiewamy nieszpory o najświętszej Eucharystii i ruszamy z procesją dziękczynną za dar obecności Chrystusa z nami. Gorąco zachęcamy do udziału.
7. 04 czerwca I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00. Spowiadamy od godz. 17. Wystawienie, nieszpory i procesja po mszy św. Podczas oktawy Bożego Ciała litania czytana. Do chorych udajemy się na indywidualne zaproszenie. Nie chcemy jeszcze bez zaproszenia odwiedzać Waszych domów. Wierzymy, że wkrótce się to zmieni i będziemy mogli odwiedzać chorych w formie sprzed pandemii.
8. 05 I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Maryi. Msza św. o godz. 7.00, po niej rozważanie i różaniec. Po mszy św. o godz. 18.00 Nieszpory i procesja.
9. Brakuje krwii! W najbliższą sobotę znany nam ambulans będzie przed kościołem w godzinach 9-13. Gorąco zachęcamy jak zwykle!
10. Jak już wspominaliśmy w dniach 11-13 czerwca będziemy przeżywali w naszej Parafii Dni Rodziny. Każda rodzina będzie mogła otrzymać błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na mszach św. w te dni. Jest to także czas Nabożeństwa Adoracyjnego. Od piątku od godz. 7.30 do niedzieli do godz. 19.00 będzie wystawiony w kaplicy Krzyża św. Najświętszy Sakrament do 24 godzinnej adoracji. Mszę św. za zmarłych Parafian i naszych zmarłych chcemy sprawować na cmentarzu w piątek , w Uroczystość Serca Jezusowego o godz. 20.00 (w przypadku złej pogody w świątyni). Prosimy, aby w te dni rodziny przyszły na tę samą mszę św. po błogosławieństwo. Możecie zaprosić np. Wasze Dzieci , które mieszkają poza Parafią. Każda Rodzina otrzyma pamiątkę z wizerunkiem św. Rodziny i modlitwą, którą będziemy przed błogosławieństwem odmawiali. Pragniemy, aby to było takie nowe otwarcie życia religijnego i duszpasterskiego. Zachęcamy do udziału wszystkich łochowskich Parafian.
11. Coraz więcej chętnych na wyjazd do Italii w dniach 17-24 września br. Chcemy jak najszybciej domknąć listę. Dlatego prosimy o decyzję. Przypominam miejsca: Rzym, Monte Cassino, Lanciano, Seracapriola, San Giovanni Rotondo, Pompeje (wykopaliska), Neapol (miejsca księdza Dolindo Ruotolo). Zachęcamy!
12. Spowiedź młodzieży i rodziców przed przyjęciem sakramentu bierzmowania:
– grupa I (sobota 5 czerwca, g. 19.00) – osoby z listy nr 1-25
– grupa II (poniedziałek, 7 czerwca,g. 17.00) osoby z listy nr 26-50
– grupa III (wtorek, 8 czerwca,g. 17.00) – osoby z listy nr 51-75
13. Można również wyspowiadać się wcześniej na mszy porannej lub wieczornej. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie FB.
14.Zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania do pomocy przy sprzątaniu kościoła w sobotę, 05 czerwca na godz. 9.30.
15. Dziś o 18.30 spotkanie Rady Parafialnej. Sprawa pilna. Proszę o obecność , kto może. Dziękuję!