OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Trójcy Przenajświętszej (07 czerwca 2020 r.):

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za anonimowe ofiary na nasz ołtarz główny w wysokości 200 zł oraz 1000 zł. W zeszłą niedzielę w ramach tzw. tacy inwestycyjnej zebraliśmy 17440zł 58 groszy. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.

2. We wtorek , 02 czerwca, odwiedziliśmy wraz z kilkoma Radnymi Parafii Warsztat Firmy Ars Antiqua w Koniku Nowym. Mogliśmy obejrzeć trwające prace przy tworzeniu szablonów pod płaskorzeźby przedstawiające sceny „Maryja z Janem pod krzyżem” oraz „Ofiarowanie Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej”. Oba szablony powstają równocześnie. Po zakończeniu przygotowania zostaną one przewiezione do Wenecji Euganejskiej, gdzie kamieniarze wykonają płaskorzeźby w skali 1 do 2 czyli 2 razy większe niż obecne szablony. Wysokość płaskorzeźb to ok. 4m 60 cm. Będą one mocowane wraz ze ścianami marmurowymi. Prace nad szablonami potrwają jeszcze około 2 miesięcy. Powstawanie płaskorzeźb – około 3 miesięcy. Montaż ścian z płaskorzeźbami – ok. 1 miesiąca. Chcielibyśmy, aby prace ze ścianami i płaskorzeźbami zostały zakończone przed Bożym Narodzeniem. Tego jednak nikt nam nie może obiecać na 100%. We Włoszech są opóźnienia spowodowane przez Pandemię Covid 19. Cieszymy się, iż prace przebiegają sprawnie.

3. Dziękujemy Panom Rafałowi i Darkowi Korosiom za wykonanie tymczasowej półki pod tabernakulum. Jej zamontowanie pozwoli nam przenieść Najświętszy Sakrament i korzystać z nowego tabernakulum. Panowie, Bóg zapłać!

4. Dziś o 17.00 poświęcenie pól Osiedla Węgrowska. Mszę św. ustalimy indywidualnie.

5. We czwartek , 11 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7,00; 9,00; 10,30 oraz 19,00. Mszy św. o godz. 12.00 nie będzie. Po Eucharystii o godz. 10,30 wyruszy Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy dokoła naszej Świątyni. Uprzejmie prosimy, aby Ci, którzy budowali ołtarze w zeszłych latach skontaktowali się z Panem Jackiem Garwolińskim.

6. Na mszy św. o godz. 10.30 Dzieci z klas IV podziękują za dar Spowiedzi i Eucharystii w 1 rocznicę.

7. Od piątku 12 czerwca po mszy św. o godz. 18.00 śpiewamy Nieszpory o Najświętszej Eucharystii.

8. W przyszłą niedzielę, na mszy św. o godz. 12.00 ks. Łukasz Gałązka , kapłan Archidiecezji Warszawskiej pochodzący z Łochowa, odprawi mszę św. Prymicyjną. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Łukaszu.

9. Zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 18.00.

10. Nasze Łochowskie Kino wznowiło seanse . Gorąco polecamy Film Najświętsze Serce, którego projekcja będzie miała miejsce w Boże Ciało o 18.30 i w Piątek , 12 czerwca o 18.30. W sobotę i niedzielę o 17.30. Przesłanie Filmu: Bóg ma serce człowieka, który kocha i chce być kochany. Gorąco zachęcamy.