OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 04 czerwca 2023 r.

1. Dzisiaj zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św.

2. POŚWIĘCENIE PÓL na ul. Nowowiejskiej dziś o godz. 17.00.

3. Spotkanie organizacyjne dzieci, które w tym roku obchodzą ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. – dziś o godz. 12.00 w kościele.

4. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

 • Św. Bonifacego, Bp i M. – w poniedziałek, 05.06.
 • UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (Boże Ciało) – w czwartek, 08.06. Jest to tzw. święto nakazane, każdy katolik powinien tego dnia wziąć czynny udział w Eucharystii, a nie tylko w samej procesji. Jest to dzień, w którym wierzący publicznie wyznają wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii. Dajmy więc piękne świadectwo wspólną śpiewaną modlitwą, pełną szacunku postawą wobec Najświętszego Sakramentu oraz godnym, a nie swobodnym strojem.
  • Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 (po niej procesja do 4 ołtarzy), a wieczorem Msza św. o godz. 19.00. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 12.00.
  • Zaangażujmy dzieci do czynnego udziału we Mszy św. i procesji. Dzieci po I Komunii św. przychodzą w strojach komunijnych. W tym dniu swoją rocznicę I Komunii św. mają dzieci z klas IV na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy p. katechetki o pomoc w próbach i organizacji procesji.
  • Druhów Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji ulicami: Długą > Kościuszki > Aleją Pokoju > Kolejową > powrót ul. Długą. Panów strażaków prosimy o pomoc w kierowaniu ruchem.
  • Przygotujmy 4 ołtarze w stałych miejscach (są do odebrania u p. Darka – kościelnego).
  • Zachęcamy do udziału w procesji dzieci, młodzież i dorosłych.
  • Wywieśmy też flagi i umieśćmy religijne obrazy w oknach.
  • Prosimy, aby nie stawiać w tym czasie aut na trasie procesji.

5. NIESZPORY EUCHARYSTYCZNE – od piątku, 09.06. do czwartku 15.06. po Mszy św. o godz. 18.00. Wyjątkowo w niedzielę, 11.06. o godz. 18.15. Po nieszporach procesja wokół kościoła. Zachęcamy do udziału.

6. RYCERSTWO NIEPOKALANEJ spotyka się w poniedziałek, 05.06. po Mszy Św. o godz. 18.00.

7. DYSPENSA od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 09.06.

8. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE:

 • W niedziele – o godz. 8.40;
 • W dni powszednie – po Mszy św. o godz. 18.00.

9. PARAFIALNY PIKNIK RODZINNY Z NIEPOKALANĄ odbędzie się 11.06.br., rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w kościele. Liczymy na obecność naszych parafian i wsparcie tego wspólnego dzieła dobrowolnymi ofiarami dziś składanymi do puszek. Zachęcamy do wzięcia udziału w fotograficznym konkursie: „Rodzina w obiektywie” – wystarczy zrobić zdjęcie z rodziną i umieścić w komentarzu pod postem z konkursem na Facebooku parafialnym. Na Wszystkich czekają liczne atrakcje. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie i na Facebooku. Dziękujemy za otwarte serca pełne dobra i zapraszamy serdecznie wszystkich na radosne świętowanie we wspólnocie kościoła.