Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa 24.03.2024

 1. Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 13452 zł 48 gr. Na konto parafialne wpłynęły anonimowe ofiary w wysokości 100 zł i 600 zł. Bóg zapłać!
 2. Bóg zapłać Wspólnotom Parafialnym i Kółkom Żywego Różańca za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy dziś złożyli ofiarę na ten cel.
 3. Ostatnie Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym dziś o godz. 17.20. Serdecznie zapraszamy!
 4. Chorych przed Świętami Wielkanocnymi odwiedzimy w Wielką Środę, w godz.
  00-15.00. Prosimy o zgłoszenia.
 5. Z tyłu kościoła można nabyć baranki czekoladowe z Caritas w cenie 15 zł. Zostało jeszcze kilka sztuk.
 6. W Wielkim Tygodniu, z racji na liczne obowiązki księży, kancelaria będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne będą załatwiane tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 7. Spowiedź we wtorek od 17.00 i we środę od 16.00. Będziemy starali się spowiadać w miarę możliwości. W Wielki Piątek podczas Liturgii i po niej. W Wielką Sobotę na indywidualną prośbę.
 8. We wtorek Panie Katechetki przeprowadzą próbę sypania kwiatków na procesję rezurekcyjną , wyznaczą osoby do różnych funkcji podczas procesji.
 9. Przypominamy, iż w najbliższy wtorek, 26 marca o godz. 13.00 na parkingu przy plebanii będzie można złożyć zużyty sprzęt elektroniczny .
 10. Zachęcamy do nabywania tygodników katolickich : „Niedziela” i „Idziemy”.
 11. Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.30. Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Adoracja trwać będzie do 22.30. Adoracji w Ciemnicy przewodniczyć będą Przyjaciele Oblubieńca.
 12. Wielki Piątek Męki Pańskiej – liturgia o godz. 19.30. Jedyny dzień w roku bez Mszy św. Sprawowana jest jedynie Liturgia Męki Pańskiej. W jej skład wchodzą Liturgia Słowa, Modlitwa Powszechna, Adoracja Krzyża, Komunia św. oraz przeniesienie Chrystusa do Grobu. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz innych miejsc świętych. W tym dniu obowiązuje ścisły post  zarówno jakościowy (bez mięsa), jak i ilościowy (jeden posiłek do syta, dwa lekkie). Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00. Zwracam się do KŻR, Rycerstwa Niepokalanej, Wspólnoty Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Wspólnoty Przyjaciół Radia Maryja o zorganizowanie adoracji w ciągu dnia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, wyznaczając osoby na poszczególne godziny. Proszę Katechetów o zaproszenie poszczególnych klas i szkół na adorację. Adoracja będzie trwać do godz. 22.30. Przewodniczyć będą  Członkowie Domowego Kościoła.
 13. WIELKA SOBOTA. Adoracja rozpocznie się o godz. 8.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej w tym dniu. Święcimy pokarmy na stół wielkanocny według następującego porządku: w kościele: 9.00, 10.00, 11.00 oraz 16.00; Jasiorówka (remiza) godz. 12.00; ul. Polna 11 (u. Państwa Ciepłowskich ) – 12.00; Barchów (świetlica) – godz. 12.00; Kaplica przy Pałacu – 13.00. Podczas święcenia pokarmów święcimy także wodę i sól . Przynosimy ze sobą naczynia, by zabrać wodę do domu. Wieczorne Nabożeństwo Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 przy ognisku. Przynosimy osłonięte świece. Adoracja Zmartwychwstałego będzie trwała do godziny 23.00 – prowadzona przez młodzież  z Parafii – starszą i młodszą. Na czuwanie przy Grobie Pańskim i na Rezurekcję zapraszamy Panów Strażaków oraz Harcerzy.
 14. Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Od 5.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Procesja z Najświętszym Sakramentem i trzykrotne obejście Świątyni. Samochody stawiamy tak, aby procesja mogła swobodnie przejść.
 15. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania będą jeszcze sprawowane o godz. 10.30, 12.00 oraz 18.00.
 16. Chociaż w niedzielę Zmartwychwstania zmienia się czas na letni, to 31 marca i 1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) Msze św. wieczorne są sprawowane o godz. 18.00!!! Msza św. o godz. 19.00 od Niedzieli 7 kwietnia!!!
 17. 25 marca, z racji na obchody Wielkiego Tygodnia, nie będziemy obchodzić uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Przypada ona w tym roku dopiero 8 kwietnia. Z tego względu Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego będzie przeniesiona na ten późniejszy termin.