OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA – 02 kwietnia 2023 r.

1. Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za ofiarę anonimową w wysokości 1000 zł na cele inwestycyjne. Bóg zapłać Wspólnotom Parafialnym i Kółkom Żywego Różańca za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy dziś złożyli ofiarę na ten cel.

2. CHORYCH odwiedzimy we wtorek, 04.04 w godz. 12.00 – 15.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie.

3. DODATKOWA SPOWIEDŹ odbędzie się w: Wielki Wtorek od godz. 17.00 i w Wielką Środę od godz. 16.00.

4. KANCELARIA w tym tyg. będzie W razie potrzeby prosimy dzwonić, gdyż w tych najbliższych dniach kapłani będą zajęci.

5. PRÓBA SYPANIA KWIATKÓW NA PROCESJĘ REZUREKCYJNĄ – wtorek, 04.04. o godz. 16.00. Panie Katechetki wyznaczą wtedy dzieci do różnych funkcji na procesję.

6. OPIEKUNOWIE I PODOPIECZNI PARAFIALNEJ ŚWIETLICY składają serdeczne podziękowania wszystkim dobroczyńcom, którzy w ubiegłą niedzielę nabyli własnoręcznie wykonane przez dzieci palmy. Dochód jest przeznaczony na dalsze funkcjonowanie świetlicy.

7. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:

WIELKI CZWARTEK

• MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – godz. 19.30. Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa, dlatego my kapłani prosimy o modlitwę i Komunię św. w naszej intencji.
  • ADORACJA po liturgii – aż do godz. 23.00. Adoracji w Ciemnicy przewodniczyć będzie Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

• Jedyny dzień w roku bez Mszy Św. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00. Zwracamy się do KŻR, Rycerstwa Niepokalanej, Wspólnoty Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Wspólnoty Przyjaciół Radia Maryja o zorganizowanie adoracji w ciągu dnia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę wyznaczając osoby na poszczególne godziny. Proszę Katechetów o zaproszenie poszczególnych klas i szkół na adorację.
  • LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ – godz. 19.30. W jej skład wchodzą: Liturgia Słowa, Modlitwa Powszechna, Adoracja Krzyża, Komunia św. oraz przeniesienie Chrystusa do Grobu.
  • ADORACJA po liturgii – do godz. 23.00. Przewodniczyć będą Członkowie Domowego Kościoła.
  • Ofiary na tacę – na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc w Ziemi Świętej.
  • Obowiązuje post ścisły – jakościowy (bez mięsa) i ilościowy (1 posiłek do syta i 2 lekkie).

WIELKA SOBOTA

• ADORACJA – w godz. 8.00-19.30. Zachęcamy szczególnie do adoracji rodzinnej.
  • WIGILIA PASCHALNA – o godz. 20.00 (zbieramy się na zewnątrz przy ognisku). Przynieśmy zabezpieczone przed kapaniem wosku świece, przy których odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
  • ADORACJA ZMARTWYCHWSTAŁEGO po liturgii – do godz. 23.00 – prowadzi parafialna młodzież. Do czuwania przy Grobie Pańskim i na Rezurekcję zapraszamy druhów strażaków i harcerzy.
  • Poświęcenie pokarmów, soli i wody (przynosimy własne naczynia na wodę):
  • Kościół w Łochowie – godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 16.00.
  • Jasiorówka (remiza) – godz. 12.00
  • Polna 11 (u P. Ciepłowskich) – godz. 12.00
  • Barchów (świetlica) – godz. 12.00
  • Kaplica przy Pałacu – godz. 13.40

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

• REZUREKCJA – 6.00 rano. Od godz. 5.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja z trzykrotnym obejściem kościoła. Z tego powodu prosimy, aby samochody stawiać tak, żeby uczestnicy mogli swobodnie przejść.
  • Pozostałe Msze św. – godz. 10.30, 12.00 i 19.00.
  • Będziemy starali się spowiadać w miarę możliwości. W Wielki Piątek podczas Liturgii i po niej, a w Wielką Sobotę na indywidualną prośbę.

8. Zachęcamy do nabywania tygodników katolickich: „Niedziela”, „Idziemy”.