Ogłoszenia parafialne IX Niedziela Zwykła 02.06.2024

 1. Wspomnienia w tym tygodniu:
 • 06 – św. Karola Lwangi i Towarzyszy Męczenników
 • 06 – św. Bonifacego Biskupa i Męczennika
 1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do głębszego przeżycia Uroczystości i procesji Bożego Ciała: Chórowi, Ministrantom, Bielankom, Młodzieży i Dzieciom, Rodzicom Dzieci, panom Strażakom i Policji. Dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze.
 2. Dziś o 18.15 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie . W dni powszednie do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00
 3. Dziś o godz. 17.00 poświęcenie pól na Osiedlu Laskowska.
 4. We czwartek, 6 czerwca, o godz. 18.00 gromadzimy się na Mszę św., na tzw. ostatnie Nieszpory i procesję eucharystyczną. Po procesji poświęcenie wianków, kwiatów i ziół. Jest to także pierwszy  czwartek miesiąca. Adoracja od 7.30 do 17.30. O 17.30 modlitwa wypominkowa z osiedla Centrum.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Jest to też pierwszy piątek miesiąca. Zgłoszonych chorych odwiedzimy od godz. 10-14. Spowiadamy od 17.00. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca w tym dniu na misje w Kamerunie.
 6. W sobotę, 8 czerwca, Uroczystość Odpustowa Niepokalanego Serca NMP. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, uroczysta suma wraz z procesją o godz. 12.00 i msza św. niedzielna o godz. 18.00. W tym dniu adoracja indywidualna Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 12.00. Zapraszamy Czcicieli Matki Najświętszej.
 7. W sobotę o godz. 16.30 spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.
 8. Wydział Katechezy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie wyraża stanowczy sprzeciw wobec działań podejmowanych przez Ministerstwo Edukacji wobec nauczania religii. Wydział zachęca, aby szczególnie rodzice i wszyscy ludzie dobrej woli aktywnie włączyli się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Swój apel i sprzeciw wobec podejmowanych przez Ministerstwo działań można wysyłać drogą mailową na adres: kancelaria@men.gov.pl.
 9. Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk zaprasza wszystkich diecezjan, a zwłaszcza członków różnych wspólnot, na obchody 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Drohiczynie oraz Dzień Wspólnoty Wspólnot. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 8 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegółowy program na stronie internetowej diecezji.