OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkiego Postu 27 marca 2022 r.

1. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną 15032 zł 48 gr. Bóg zapłać!
  2. Końcowe ustalenia ws. aranżacji bocznej ściany dobiegają końca. Jeśli radni mogą, to zapraszam jutro (poniedziałek) o godz. 8.30 na spotkanie z projektantem i wykonawcą do kościoła.
  3. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dziś rozpoczęte, będą trwały do środy włącznie:
  • Msze św. rekolekcyjne – od poniedziałku do środy w godz.: 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00.
  • Uczniowie szkół podstawowych – przychodzą na godz. 10.00
  • Uczniowie szkół średnich – przychodzą na godz. 12.00
  • Spowiedź – wyłącznie w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. Będzie wielu kapłanów, dlatego, z szacunku dla ich trudu, prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  • Ofiary na tacę z ostatniego dnia rekolekcji (środa) – będą naszym podziękowaniem ks. Rekolekcjoniście, z przeznaczeniem na prace czynione w jego parafii.
  1. MSZA ŚW. I REKOLEKCYJNE SPOTK. KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA – dziś o godz. 19.00.
  2. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU o pokój na Ukrainie i na świecie – w tym tygodniu:
  • Od poniedziałku do środy – w godz. 18.00-19.00
  • W pozostałe dni – godzinę przed Mszą św. wieczorną
  • W piątek adoracji nie będzie (Drogi Krzyżowe)
  1. DROGA KRZYŻOWA – w piątek:
  • Dla dzieci – godz. 17.00
  • Dla młodzieży i dorosłych – godz. 19.30
  1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 18.15.
  2. I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA będą w tym tygodniu:
  • I piątek, 1.04. Msza św. z Komunią św. wynagradzającą o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Litania i Akt Wynagrodzenia NSPJ. Do chorych zgłoszonych pojedziemy w godzinach 13.00-16.00. W I piątek spowiedzi nie będzie, gdyż spowiadamy w sąsiednich parafiach. Spowiadajmy się więc w rekolekcje (poniedziałek i wtorek).
  • I sobota, 2.04. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00., a po niej różaniec wynagradzający z rozważaniem wg wskazań Maryi i akt oddania Niepokalanej. Przypominamy, że nabożeństwo to jest kontynuacją Aktu Zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP jaki dokonał się w miniony piątek. Przesłanie MB z Fatimy, wzywające nas do pokuty jest ciągle aktualne, aby na świecie zapanował pokój. Potrzebna jest więc regularna spowiedź i modlitwa różańcowa.
  1. Nasza parafia wspiera uchodźców przybyłych i zamieszkałych na terenie Gminy. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc im udzieloną.
  2. BARANKI CARITAS na stół wielkanocny w cenie 6 zł są na stoliku przy bocznej kaplicy.
  3. Parafialna AKCJA ODDAWANIA KRWI dzisiaj w godz. 9.00-13.00. Zachęcamy do ratowania ludzkiego życia.
  4. Są jeszcze 2 wolne miejsca na wyjazd do Fatimy, Portugalii i Hiszpanii w terminie od 1-9.07. br. Są ułatwienia dla niezaszczepionych, tzn. potrzebny będzie tylko negatywny wynik testu antygenowego. Przypuszczalnie do lipca wszelkie ograniczenia zostaną zniesione. Zachęcam do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu.