Ogłoszenia parafialne IV niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

1. Serdeczne Bóg zapłać za anonimową ofiarę 200 zł na konto parafialne.
  2. Taca z przyszłej niedzieli , trzeciej miesiąca marca, przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej Wspólnocie.
  3. Drogi Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00, czyli około 18.30. Gorzkie Żale wraz z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.20. Serdecznie zapraszamy!
  4. Z tyłu kościoła można nabyć baranki czekoladowe z Caritas w cenie 15 zł.
  5. 22 marca (piątek) planowana jest nocna ekstremalna droga krzyżowa z Łochowa do Loretto. Początek o 21.00 w naszym kościele.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy o 12.00 spotkanie przed I Komunią.
  7. Trwają rekolekcje wielkopostne. Jutro i we wtorek msze św. z kazaniami o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź w poniedziałek i we wtorek. We wtorek możemy zyskać odpust zupełny za udział w rekolekcjach. Taca z wtorku przeznaczona jest dla naszego Księdza Rekolekcjonisty. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli smaczne wiktuały na poczęstunek w tych dniach. Jesteśmy bardzo wdzięczni! Podczas rekolekcji czyli dziś, w poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna jest nieczynna.
  8. Na naszym cmentarzu stoi platforma, która służy do zostawiania zniczy i pojemników celem wymiany. Śmiało korzystajmy. Platformę bezpłatnie wykonał  p. Damian Oniśk. Dziękujemy w imieniu Parafii!
  9. Chcemy w tym roku do września przeprowadzić całkowitą inwentaryzację wszystkich nagrobków na cmentarzu. Będzie można znaleźć na stronie internetowej zdjęcia i dane o pomniku czy miejscu pochówku swoich zmarłych przodków. Będziemy prosili także o potwierdzenia posiadania dyspozycji do wielu miejsc na naszym cmentarzu. Pragniemy powoli te kwestie uporządkować.
  10. Na stoliku jest do nabycia powieść autorstwa kapłana naszej Diecezji, ks. Bohdana Sawickiego pod tytułem ” Ile wart jest dla wierzących w Boga proboszcz parafii?” Tytuł ciekawy. Jeśli ktoś chciałby nabyć to cena ok. 30 zł.
  11. Dwie osoby z przyczyn zdrowotnych zrezygnowały z wyjazdu do Grecji. Są zatem jeszcze wolne miejsca. Data: 30.09-07.10.2024 r. Koszt: 4650 zł oraz 200 euro. Zaliczką w kwocie 1650 zł dokonujemy zapisu.
  12. Parafia Kosów Lacki organizuje pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach 2-9 lipca 2024 r. Koszt to 2490 zł + 280 euro. Więcej informacji u ks. Grzegorza Zasłonki pod nr 785 901 959.
  13. W dniu 8 marca br dokonaliśmy poświęcenia nowego Domu Seniora na terenie naszej Parafii, Barchów 26. Niech nasze siostry i bracia, którzy potrzebują takiej opieki,  znajdą tam schronienie, doświadczą szacunku i miłości.