OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkanocy 08 maja 2022 r.

1. III KONGRES MARYJNY, poświęcony Sł. Bożej Paulinie Jaricot, odbędzie się w dn. 13-14.05. w Drohiczynie. Zaproszeni są liderzy wraz ze wspólnotami i wszyscy czciciele Matki Bożej.

2. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE (pierwsze w tym roku) – w piątek, 13 maja o godz. 17.15. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza Wspólnoty naszej Parafii, które przygotowują rozważania. Modlić się będziemy o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

3. I KOMUNIA ŚW. – w sobotę, 14.05. o godz. 10.00. SPOWIEDŹ dzieci z klas III, rodziców i rodzeństwa – w piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Członkowie rodzin mogą też spowiadać się w inne dni, podczas Mszy św. o 18.00 i nabożeństw majowych.

4. SPOTKANIE DLA RODZICÓW młodzieży dopuszczonej w tym roku do bierzmowania odbędzie się w następną niedzielę, 15.05. po Mszy św. wieczornej.

5. DZIEŃ MODLITWY I WSPARCIA WSD W DROHICZYNIE – w przyszłą niedzielę, 15.05. Nasz ks. dk. Mateusz wygłosi kazanie i zbierze ofiary na utrzymanie WSD. Będzie to jednocześnie jego ostatni dzień praktyki w naszej parafii, bo już 28 maja br. przyjmie święcenia prezbiteratu w Katedrze drohiczyńskiej. 

6. Ze względu na tacę na Seminarium, nasza parafialna taca inwestycyjna jest przeniesiona na IV niedzielę miesiąca, czyli 21 maja. 

7. DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE – w następną niedzielę, 15.05. rozpocznie się Eucharystią o godz. 12.00.

8. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • Uroczystość Św. Stanisława, BiM, Gł. Patrona Polski – poniedziałek, 9.05 (zawsze jest 8.05., ale ze wzgl. na IV Niedzielę Wielkanocną, w tym roku jest dzień później).
  • Święto Św. Macieja Apostoła – sobota, 14.05.

9. SPRAWY KANCELARYJNE:

  • Kancelaria jest czynna w dn. wtorek-piątek w godz. 16.00-17.30 (tel. 515 230 470)
  • Nieczynna jest w czasie nabożeństw, spotkań w grupach czy katechezy szkolnej.
  • Jeśli w danym momencie ks. dyżurny nie odbiera, prosimy o napisanie SMS, aby mógł oddzwonić, gdy już będzie mógł rozmawiać.
  • Składanie ofiar za Msze św. – najlepiej już przy zamawianiu Mszy św. lub tuż po każdej Mszy św. w kancelarii.

10. Serdeczne dziękujemy P. Arturowi Komudzie za pomoc przy uruchomieniu nawodnienia zewnętrznego przy kościele.

11. Przypominam o wpłatach należności za udział w Pielgrzymkach do Fatimy i Santiago de Compostela. Przekazujemy 3080 zł na to samo konto co zaliczka. Termin wpłat dla pielgrzymki lipcowej – 20.05, dla pielgrzymki sierpniowej 31.05. br.