OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkanocna (03 maja 2020 r):

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelakie ofiary przekazane zarówno na konto parafialne jak i bezpośrednio w kościele czy na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie naszej Parafii. Dziękujemy Parafianom jak i wszystkim spoza Wspólnoty, którzy okazują nam swoją życzliwość i hojność.

2. Serdeczne podziękowania składamy Pani Alinie Grądzkiej za projekt i wykonanie programów celebracji w naszym kościele.

3. Dziękujemy p. Markowi Kuć, Rafałowi i Dariuszowi Koroś za ofiarowanie i wykonanie obudowy konfesjonału zewnętrznego.

4. Wielkie podziękowania składamy trzem Panom: Leszkowi Krzanowskiemu, Krzysztofowi Gąsiorkowi – hydraulikowi, Krzysztofowi Perzyńskiemu – elektrykowi. Pan Leszek odkrył możliwość zaoszczędzenia wody do podlewania roślinności wokół kościoła poprzez uruchomienie dawnej studni. Panowie Krzysztofowie dokonali technicznej konserwacji i wznowienia działania studni. Realizacja tego pomysłu pozwoli naszej Parafii oszczędzić ok. 500 zł miesięcznie, które płaciliśmy dostawcy wody służącej podlewaniu ogrodu. Bóg zapłać, Panowie!

5. W najbliższym tygodniu zapraszamy codziennie na godzinę 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w monstrancji oraz spowiedź wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do Sakramentu Pokuty po Środzie Popielcowej (tzw. spowiedź wielkanocna). O godz. 17.40 będzie śpiewana Litania Ku czci Matki Najświętszej oraz udzielone błogosławieństwo. Po błogosławieństwie Komunia św. O godz. 18.00 Eucharystia wraz z rozważaniem na temat życia i posługi Sł. Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który wkrótce zostanie ogłoszony błogosławionym Kościoła. Jeśli ktoś chciałby się wyspowiadać w innych godzinach, prosimy o kontakt indywidualny.

6. Przypominamy, iż kościół jest otwarty cały dzień, zatem istnieje możliwość adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie od 7.30 do 18.00.

7. Jutro, 4 maja , św. Floriana – Patrona Strażaków. Módlmy się w ich intencji prosząc o zdrowie, siły i bezpieczną służbę.

8. We czwartek , 7 maja , modlimy się o liczne i dobre powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Adoracja z okazji I czwartku miesiąca od godziny 15.00.

9. 8 maja w piątek, Uroczystość św. Stanisława , Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski . W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji uroczystości.

10. Nadal obowiązuje w naszej świątyni ograniczenie uczestnictwa w mszach św. do 43 osób. Zajmujemy miejsca wyznaczone tabliczką. Do Sakramentu Pokuty podchodzimy ze swoich miejsc, nie stoimy w kolejce przy konfesjonale. Spowiadamy chętnych na świeżym powietrzu, gdyby im zabrakło miejsca w świątyni.

11. Wierzymy, że wkrótce będziemy mogli spotkać się z wszystkimi chętnymi na Eucharystii, rozważać Słowo Boże we wspólnotach. Cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość….