OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021 r.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na budowę naszego ołtarza. Za tydzień podam jaką sumę zebraliśmy. Prace do Bożego Narodzenia zostaną ukończone.

2. Dziękujemy wszystkim za hojne włączenie się ubiegłotygodniową akcję zakupu słodkich batoników dla funkcjonariuszy, strzegących naszej wschodniej granicy. Zebraliśmy w sumie 1384 batoniki !!!

3. KONCERT PIEŚNI ADWENTOWYCH – dziś po Mszy św. o godz. 12.00.

4. SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ naszej budowy – dziś o godz. 18.00. Zapraszam Radnych.

5. MSZA ŚW. I OBOWIĄZKOWE SPOTKANIE FORMACYJNE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA – dziś o godz. 19.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie u młodzieży obecności oraz spowiedzi adwentowej.

6. ŚWIECE NA STÓŁ WIGILIJNY rozprowadza Caritas (17 zł).

7. ŚWIĄTECZNIE STROIKI SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY, wykonane przez młodzież z KSM-u, można nabyć przy wyjściu. Dobrowolna ofiara przy tym składana jest wsparciem naszej młodzieży.

8. Dziękujemy p. Markowi z firmy PAULO za ofiarowanie do kościoła bombek choinkowych.

9. OPŁATKI poświęcone przez kapłana – są jeszcze do nabycia po Mszach św. na korytarzu przy zakrystii.

10. ODWIEDZINY CHORYCH z posługą sakramentalną – we wtorek, 21 grudnia w godz. 12.00-16.00. Zgłoszenia telefoniczne lub osobiste po Mszach św. Zachowajmy przy tym następujące zasady:

• Jeśli w domu są chorzy na koronawirusa, grypę lub jakiekolwiek infekcje, wtedy wizyta kapłana odbędzie się w innym terminie, po ustaniu choroby.
  • W domu trzeba przygotować ołtarzyk (biały obrus, zapalone świece, krzyż i wodę święconą), wyłączyć media i zamknąć czworonogi. Gdy kapłan przybywa z Najświętszym Sakramentem, należy oddać cześć Jezusowi obecnemu w Hostii, poprzez przyklęknięcie lub skłon głowy.
  • Podczas kapłańskiej posługi, domownicy niech mają założone maseczki.

11. RORATY (ostatnie w tym adwencie!) – we wtorek, 21 grudnia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci i kandydatów do bierzmowania.

12. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA – od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00. W tym czasie w bocznej kaplicy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Otwórzmy się na dar Bożego miłosierdzia, aby święta przeżyć w pokoju i radości serca.

13. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA – w piątek, 24 grudnia. Msza św. tylko rano o godz. 7.00.

Zachowajmy tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Wieczerza wigilijna niech ma charakter chrześcijański: wspólna modlitwa, czytanie biblijne o Bożym Narodzeniu, śpiew kolędy, dzielenie się opłatkiem, wzajemna zgoda. Niech tegoroczne puste miejsce przy wigilijnym stole przypomina nam o tych, którzy trwają na służbie, strzegąc naszych granic.

Kancelaria w Wigilię i Święta będzie nieczynna.

14. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA:

• SOBOTA, 25 grudnia
  • Pasterka o północy (pół godz. wcześniej – czuwanie ze śpiewem kolęd)
  • Pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00
  • Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00
  • NIEDZIELA, 26 grudnia, Święto św. Rodziny:
  • Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00

15. WIZYTA DUSZPASTERSKA (kolęda) początek 28 grudnia od Barchowa. Kapłani są zaszczepieni. Jeśli jakaś rodzina nie czuje się gotowa, błogosławieństwo będzie mogła przyjąć po Wielkanocy.