OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkanocna (26 kwietnia 2020 r)

1. Dziś w naszej Parafii sprawujemy także mszę św. o godzinie 18.00 w intencji o ustanie pandemii i deszcz dla pól i ogrodów.

2. W każdej mszy św. może wziąć udział w naszej Świątyni 43 osoby. Jest to zależne od powierzchni Świątyni bez prezbiterium. Wynosi ona 645 mkw. Każda msza św. jest słyszana na zewnątrz kościoła. Na placu może uczestniczyć dowolna liczba wiernych przy zachowaniu odległości 2 m. Kapłan wyjdzie na zewnątrz , aby udzielić Komunii św. W mszy św. jak i wszelakich nabożeństwach uczestniczymy w maseczkach (za wyjątkiem kapłanów sprawujących Eucharystię). Każdy po wejściu zajmuje określone miejsce oznaczone tabliczką. Na przystąpienie do Sakramentu Pokuty oczekujemy w swoich oznaczonych miejscach. Nie gromadzimy się w kolejce przy konfesjonałach. DO Komunii św. w kościele przystępujemy w trzech rzędach: prawy, środkowy i lewy. W rzędzie przy witrażach gromadzą się CI, którzy pragną przyjąć Komunię św. na rękę (zdejmujemy rękawiczki, przyjmujemy na lewą rękę ).

3. W najbliższym tygodniu codziennie od godziny 16.30 do 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na 16.30 tylko tych, którzy pragną przystąpić do Sakramentu Pokuty (a jeszcze w okresie wielkanocnym (tj. od Środy Popielcowej) nie przystąpili do spowiedzi św. ). Może w niej uczestniczyć jedynie 43 osoby w ciągu jednego dnia. NA zakończenie adoracji błogosławieństwo oraz komunia św.

4. 1 maja pierwszy Piątek miesiąca. Oddajemy cześć NSPJ. Warunkiem jest przyjęcie Komunii św. w tym dniu , nie spowiedź. W piątek tak samo adoracja 16.30-17.30. Msza św. o godz. 18.00. Taca na misje św.

5. W tym dniu rozpoczynamy śpiewanie Litanii Loretańskiej w naszym kościele. Zakazane są zgromadzenia przy krzyżach, kapliczkach ,itd. do odwołania.

6. 2 maja – dzień flagi. Wywieśmy z dumą nasze barwy narodowe. Jest to także Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym: 7.00, 9.00, 10.30., 12.00 , 18.00, 19.00. Jest to też 1 sobota miesiąca. Litania ku czci NMP po mszy św. o godz. 12.00.

7. IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – modlimy się o powołania do służby Bożej. Msze św. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00, 18.00; 19.00.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary, które przesłano w ostatnim czasie na konto naszej Parafii z dopiskiem „Taca w kwarantannie”, dziękujemy także za przekazane w świątyni, zostawione przy Grobie Pańskim.

9. Z wiadomych przyczyn montaż tabernakulum nowego ołtarza ulega opóźnieniu. Informowałem Pana Janusza Sobczyka o naszym oczekiwaniu na tabernakulum i gotowości finansowej sprostania tej inwestycji pomimo czasu epidemii. To wszystko dzięki Wam, Kochani Parafianie i Goście, i Waszej hojności! Bóg zapłać!