OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021 r.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” Grzegorzowi Lachowiczowi za wygłoszone Słowo Boże podczas naszych Rekolekcji Adwentowych. Niech Boża Dziecina obficie Ojcu błogosławi na dalsze lata życia i dzieła ewangelizacyjne.

2. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MATEK OCZEKUJĄCYCH POTOMSTWA – dziś po każdej Mszy św.

3. DO CHORYCH udamy się po 4 niedzieli adwentu, gdy skończymy spowiadać w sąsiednich parafiach.

4. RORATY we wtorek o godz. 18.00sobotę o godz. 7.00.

5. MSZA ŚW. I OBOWIĄZKOWE SPOTKANIE FORMACYJNE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19.12 o godz. 19.00.

6. XX KONKURS GRY NA LIGAWCE rozpocznie się dzisiaj Mszą św. o godz. 12.00. Z kolei KONCERT PIEŚNI ADWENTOWYCH będzie w następną niedzielę, 19 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00.

7. Zbliżają się święta, myślimy już o dekoracjach. Może ktoś chciałby OFIAROWAĆ ŁADNE CHOINKI do naszej świątyni w środku i na zewnątrz? Będziemy bardzo wdzięczni.

8. CARITAS rozprowadza świece na stół wigilijny – 17 zł.

9. Sianko na stół wigilijny oraz oryginalne świąteczne stroiki, wykonane przez naszą młodzież z KSM-u, będzie można nabyć w najbliższą niedzielę. Dobrowolne ofiary przy tym składane będą przeznaczone na działalność młodzieży w naszej parafii.

10.ODDAWANIE KRWI, aby uratować komuś życie – dziś w godz. 9.00-13.00 przy kościele.

11.W ramach parafialnej AKCJI WSPARCIA SŁUŻB MUNDUROWYCH strzegących naszych granic, zostały przygotowane dla nich batoniki w cenie 3 zł. Kto by chciał podziękować za ofiarną służbę i wesprzeć naszych bohaterów, może dziś przy wyjściu z kościoła, zakupić batoniki, które jeszcze w tym tygodniu dotrą do celu.

12.WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • Św. Łucji, dziewicy i męczennicy – poniedziałek, 13.12.
  • Św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła – wtorek, 14.12.
  • Rozpoczęcie 2 części adwentu, bezpośrednio przygotowującej do Świąt Bożego Narodzenia – piątek, 17.12. Jest to również 85 r. ur. Papieża Franciszka

13. MONTAŻ PŁASKORZEŹB rozpocznie od jutra firma Ars Antiqua. Mamy nadzieję, że do Bożego Narodzenia budowa ołtarza będzie ukończona. Serdeczne podziękowania p. Mariuszowi Krysikowi z firmy Martin – za zorganizowanie rozładowania płaskorzeźb specjalistycznym sprzętem. Za tydzień, w 3 niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na budowę naszego ołtarza. Do końca grudnia mamy spłacić jedną płaskorzeźbę czyli 250 tys. zł. Jesteśmy temu bliscy. Bóg zapłać wszystkim za hojność serc!

14. Dziękujemy p. Krzysztofowi Perzyńskiemu, który wielokrotnie wspierał Parafię w nagłych przypadkach związanych z awariami oświetlenia i ogrzewania oraz montażem lepszego oświetlenia przy świątyni.

15. 40 ROCZNICA WPROWADZENIA PRZEZ KOMUNISTÓW STANU WOJENNEGO – jutro, 13 grudnia. Pamiętajmy o 10 tys. prawdziwych bohaterach, którzy walczyli, cierpieli a nawet ginęli o wolność naszej Ojczyzny. IPN przygotował z tej okazji wiele bardzo ciekawych inicjatyw (szczegóły na ipn.gov.pl). Od strony duchowej natomiast zachęcamy do udziału w Eucharystii i Komunii św. w intencji naszej Ojczyzny. W ramach ogólnopolskiej akcji „ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI”, postawmy tego dnia w oknach o godz. 19.30 zapalone świece, na znak pamięci o bohaterach, solidarności i modlitwy za Ojczyznę.