OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU – 04 grudnia 2022 r.

1. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARĘ ANONIMOWĄ na konto w wysokości 750 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę niedzielną, na misje św. w Kamerunie w I piątek miesiąca i wszystkim osobom, które pomogły posprzątać świątynie na czas niedzielnej modlitwy.

2. Dziś DZIEŃ SOLIDARNOŚCI z KOŚCIOŁEM NA WSCHODZIE zbiórka ofiar do puszek. Bóg zapłać za pomoc.

3. RORATYsą odprawiane w środę o godz. 18.00 i w soboty o godz. 7.00. Podczas rorat odbywa się procesja światła. Uczestniczmy w tym nabożeństwie z lampionami w ręku, a dzieci niech przyniosą ze sobą serduszka dobrych uczynków, które później będą brały udział w losowaniu figurek adwentowych.

4. UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP w czwartek, 8 grudnia:

 • Msze św. o 7.00, 12.00 (Godzina Łaski) i 18.00.
 • Rycerstwo Niepokalanej zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00.
 • Ruch Światło-Życie, w święto patronalne modlić się będzie na Mszy św. o godz. 18.00.
 • Dzieci I Komunijne przychodzą tego dnia również na Mszę św. o godz. 18.00 – będzie poświęcenie  i wręczenie medalików NMP Niepokalanej.

5. PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE: PIĄTEK-SOBOTA-NIEDZIELA (09-10-11 grudnia), prowadzi Ks. Michał Siduniak, student KULu, a nasz były wikariusz. Taca z niedzieli przeznaczona jest dla księdza Rekolekcjonisty.

     MSZE ŚW. REKOLEKCYJNE

 • Piątek i sobota, godz.: 7.00, 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00 (dni spowiedzi)
 • Niedziela, godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00
 • W rekolekcjach uczestniczą również dzieci I Komunijne i kandydaci do bierzmowania.

     SAKRAMENT POKUTY

 • SPOWIEDŹ – wyłącznie w piątek i sobotę, pół godziny przed i w trakcie Mszy św. Będzie wielu kapłanów, więc spowiedź będzie przebiegała sprawnie.
 • Prosimy o dobre przygotowanie się do sakramentu pokuty poprzez gruntowny rachunek sumienia.
 • Osoby niedosłyszące niech spowiadają się w specjalnym zamykanym konfesjonale przy bocznej kaplicy po prawej stronie.
 • Kto był u spowiedzi w miniony I piątek, czy I sobotę i nie ma grzechu ciężkiego, nie musi się w rekolekcje spowiadać.

6. SPOTKANIE FORMACYJNE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA odbędzie się w następną niedzielę, 11.12 o godz. 17.00.

7. Ostatni dzień NOWENNY DO MB DLA OSÓB POŚWIĘCONYCH MARYI – w czwartek, 08.12. o godz. 17.15.

8. Zakończył się w naszej parafii czas rozprowadzania poświęconych opłatków. Bóg zapłać wszystkim za życzliwe przyjęcie. Jeśli ktoś nie ma, może po nie zgłosić się po każdej Mszy św. na chór, bezpośrednio do pani organistki lub do pana kościelnego w zakrystii.

9. ODDAWANIE KRWI, aby uratować komuś życie dziś w godz. 9.00-13.00 przy kościele. Zapraszamy.

10. SPRZĄTANIE SALEK PARAFIALNYCH w sobotę, 10.12. o godz. 11.00. Prosimy, by przedstawiciele parafialnych wspólnot korzystających z tych miejsc włączyli się w tą akcję.

11. CARITAS rozprowadza świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duża świeca 20 zł.

12. Nigdy się nie spodziewaliśmy, że w ciągu jednego dnia zgłosi się ponad 50 osób chętnych na PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ. Zatem na wyjazd w dniach 2 – 8.11.2023 r. miejsc już nie ma. Przygotowujemy inny termin jeszcze na 2023 rok. Zapisujemy także chętnych na wyjazd w Ferie zimowe 2024 (z myślą o pracownikach oświaty). Proszę zapisywać się u Księży Wikariuszy i u Pana Darka w zakrystii.

13. WSPOMNIENIA LITURGICZNE: Św. Ambrożego – w środę, 07.12. • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w czwartek, 08.12.