OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Wielkiego Postu 6 marca 2022 r.

1. Trwa WIELKI POST:

  • DROGI KRZYŻOWE w piątki:
  • dla dzieci o godz. 17.00.
  • dla młodzieży (zwł. kandydatów do bierzmowania) i dorosłych o godz. 19.30.
  • GORZKIE ŻALE w niedziele o godz. 18.15.
  • Czyńmy również uczynki miłosierdzia względem potrzebujących.

2. Gorące podziękowania tym, którzy na różny sposób wspierają uchodźców z Ukrainy:

  • Codziennie, godzinę przed Mszą wieczorną są adoracje Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju.
  • Włączamy się w działania Caritas Polska oraz w konkretną pomoc uchodźców już przybyłych do naszej Parafii i Gminy.
  • Parafialna Caritas podjęła zbiórkę wyłącznie:
  • Środków higieny osobistej (zwłaszcza dla dzieci i kobiet)
  • Medykamentów (bandaże, plastry, środki przeciwbólowe lub odkażające itp.) Artykuły powinny być w oryginalnych opakowaniach oraz nieprzeterminowane. Przynosimy je do bocznej kaplicy do poniedziałku, 14.03.

3. Coroczny DZIEŃ SOLIDARNOŚCI, POSTU I MODLITWY ZA MISJONARZY będzie w przyszłą niedzielę, 13.03. Misjonarze często z odwagą posługują w miejscach niebezpiecznych, również objętych konfliktami zbrojnym. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na misje AD GENTES (do narodów).

4. DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE będzie również w najbliższą niedzielę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Zapraszamy.

5. W wielkim poście i okresie wielkanocnym chcielibyśmy zaproponować pochylenie się nad Słowem Bożym w Ewangelii św. Łukasza. Chętnych zapraszamy na spotkanie na środę 16.03. po Mszy św. o godz. 18.00 do kaplicy Krzyża św. Będzie można podjąć prowadzenia tzw. notesu duchowego. Przygotowaliśmy 9 egzemplarzy, ale jeśli będzie potrzeba, zamówimy więcej. Zapraszamy.

6. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET we wtorek, 8.03. Otoczmy modlitwą wszystkie Panie.