OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2022 r.

1. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARY na cele inwestycyjne złożone na tacę w zeszłą niedzielę. Zebraliśmy 16832 zł 78 gr. Prace trwają.

2. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI z KK NA WSCHODZIEw najbliższą niedzielę, 4.12 (puszka)

3. Rozpoczyna się ADWENT. Czy szczerze mówisz dziś: „przyjdź Panie Jezu!”?

• REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej parafii odbędą się w dniach 09 – 11 grudnia 2022 r.
  • RORATY(adwentowe Msze św. ku czci NMP) będą odprawiane w środę o godz. 18.00 i w soboty o godz. 7.00. Podczas rorat będzie procesja światła, dlatego dzieci niech przyjdą z lampionami i serduszkami dobrych uczynków. Będzie też losowanie figurek adwentowych. Na roraty zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii.

4. W tym tygodniu wypada I CZWARTEK, I PIĄTEK, I SOBOTA:

• I czwartek– adoracja w bocznej kaplicy w intencji powołań po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 17.30. Po adoracji będzie w kościele modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych, zwłaszcza Jasiorówka i Samotrzask.
  • I piątek– Komunią św. wynagradzamy NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Msze św. w kościele o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja od godz. 17.00 do 17.50. Spowiedź      od godz. 17.00. Ofiary na tacę tego dnia będą przeznaczone na misje w Kamerunie. Chorych zgłoszonych odwiedzimy po wcześniejszym umówieniu godziny. Ks. Proboszcz swoich stałych chorych odwiedzi we czwartek, 01 grudnia w godz. 12.00 -13.00.
  • I sobota– Msza św. Roratnia o godz. 7.00. Różaniec pokutny wg. wskazań Maryi po Mszy Św. o godz. 7.00.

5. Uczestników REKOLEKCJI ODDANIE 33 i parafian zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową po Mszy Św. o godz. 18.00, a w sobotę na Msze Św. o godz. 18.00 z Aktem Zawierzenia. Osoby zawierzające się pierwszy raz na Mszy Św. w sobotę przychodzą z białą różą.

6. POŚWIĘCONE OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY będą rozprowadzane w następującym porządku:

• PONIEDZIAŁEK, 28.11. – Ulice: X – lecia, Miła
  • WTOREK, 29.11. – Ulice: 1 – go Maja, Kolejowa
  • ŚRODA, 30.11. – Ulice: Al. Pokoju
  • CZWARTEK, 01.12. – Ulice: Sienkiewicza, Mickiewicza
  • PIĄTEK, 02.12. – Ulice: Chopina, Marii Sadzewicz, Kościuszki
  • SOBOTA, 03.12. – Ulice: Rynkowa, Długa, Sosnowa

7. PSZCZELARZY, z racji na wspomnienie św. Ambrożego, zapraszamy na Mszę św. w ich intencji, w najbliższą niedzielę, 4.12. o godz. 12.00.

8. ODDAWANIE KRWI, aby uratować komuś życie w niedzielę za tydzień w godz. 9.00-13.00 przy kościele. Zapraszamy.

9. CARITAS rozprowadza adwentowe kalendarze dla dzieci – 10 zł, świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – mała świeca 10 zł, a duża świeca 20 zł. Bóg zapłać za włączenie się w akcję „Torba od serca” i pomoc potrzebującym.

10. ODNOŚNIE POGRZEBÓW W NASZEJ PARAFII. Powoli planujemy dokonać inwentaryzacji naszego cmentarza.  Przypominamy, iż na mocy prawa państwowego o cmentarzach i pochówku, mamy prawo do dzierżawy  miejsca od Administracji cmentarza na okres 20 lat, po złożeniu stosownej  opłaty. Po upływie tego czasu, mamy prawo przedłużyć dzierżawę na kolejne 20 lat.  W przypadku nie wniesienia opłaty i braku zainteresowania grobem, Administrator może takie miejsce w świetle prawa przekazać na pochówek innym zainteresowanym. Pamiętajmy, aby przychodząc do kancelarii parafialnej w sprawie pogrzebu osoby bliskiej, przynieść ze sobą ostatnie zaświadczenie o dzierżawie, które zostało wystawione przez Administrację cmentarza. Bez tego zaświadczenia Pan Grabarz nie będzie mógł rozpocząć przygotowania do pogrzebu. Przypominamy, iż w przypadku pogrzebu osoby z Parafii Budziska, rodzina jest zobowiązana wnieść opłatę za wywóz odpadów. W tym miejscu pragnę też bardzo serdecznie podziękować Państwu Marioli i Piotrowi Laurentowskim za przekazanie kwoty 5000 zł z racji dzierżawy miejsca przy cmentarzu.

11. PIELGRZYMKA DO ZIEMII ŚWIĘTEJ organizowana przez naszą parafię przy współpracy z Biurem Frater z Bydgoszczy odbędzie się w dniach 02-08 listopada 2023 r. Koszt Pielgrzymki to 4100 zł i 200 USD. Przelot samolotem PLL Lot z Warszawy do Tel-Avivu i z powrotem. Zaliczkę w wysokości 1100 zł przesyłamy na konto podane na tablicy ogłoszeń. W rubryce „tytułem” wpisujemy „Zaliczka na Pielgrzymkę do Ziemii Świętej”; imię i nazwisko Pielgrzyma, Adres oraz numer telefonu. Tylko wpłacona zaliczka zapewnia wpisanie na listę pielgrzymów.

12. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

• Święto Św. Andrzeja Apostoła – w środę, 30.11.
  • • Św. Franciszka Ksawerego – w sobotę, 03.12.