OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 Niedziela Zwykła 20 lutego 2022 r.

1. Serdecznie witamy w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej diakona Mateusza Krasowskiego, alumna WSD w Drohiczynie. Do połowy maja br. będzie posługiwał podczas liturgii, katechizował, spotykał się ze wspólnotami, sprawował sakramenty i sakramentalia. Przyjmijmy go życzliwie i otoczmy modlitwą.

2. Msza św. i spotkanie formacyjne KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA – dzisiaj o godz. 19.00.

3. Msza św. i spotkanie formacyjne DZIECI I KOMUNIJNYCH – w najbliższą niedzielę, 27.02. o godz. 12.00.

4. Przypominamy przy tym, że spotkania formacyjne bierzmowanych, dzieci I Komunijnych oraz innych wspólnot parafialnych, powinny być zawsze związane z uczestnictwem w Eucharystii, która jest sercem i główną siłą ożywiającą Kościół.

5. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary dziś złożone na tacę inwestycyjną z przeznaczeniem na budowę naszego ołtarza. Za tydzień podam sumę. Bóg zapłać za anonimowe ofiary na konto w wysokości 150 zł i 200 zł.

6. Zdecydowaliśmy, iż w ramach budowy ołtarza pragniemy także ozdobić ściany zarówno od strony zakrystii jak również od strony wnęki. Mamy wybór pomiędzy marmurem a stiukiem weneckim. Oba materiały są bardzo estetyczne. Czekamy jednak na ich wycenę.

7. Posadzki w kościołach naszej strefy klimatycznej muszą z kolei być z wykonane granitu, ponieważ marmur jest miękki, podatny zwłaszcza zimą na zacieki gdy wnosimy sól na butach, przebarwia się. Cena materiałów i wykonania ołtarza głównego, ambonki, ołtarza przy prezbiterium, chrzcielnicy i marmuru za chrzcielnicą wraz z ceną posadzki prezbiterium (bez kosztów ułożenia) oraz ceną materiałów na pas środkowy posadzki w naszym kościele wynosi 340000 zł. Parafia już wpłaciła 30 % zaliczki z tej kwoty. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają to dzieło.

8. Papież Franciszek ogłosił Synod na temat Synodalności w Kościele. Chce słuchać głosu wiernych na temat różnych spraw dotyczących Kościoła. Pierwszym szczeblem są spotkania w parafiach. Uprzejmie proszę o takowe szczególnie w naszych wspólnotach formacyjnych. Proszę, aby wraz z księżmi opiekunami przeprowadzić takie w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wysunięte wnioski i postulaty przekażemy jako Parafia Łochów do Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.

9. Niestety, nie ma już miejsc na Pielgrzymki do Portugalii w lipcu i sierpniu br. W przypadku jakiejś rezygnacji, będę o tym na bieżąco informował.

10. Dziękujemy Panom Kazimierzowi Posiewce i Lesławowi Krzanowskiemu za przycięcie parafialnych roślin w zielonej strefie. Pan Kazimierz wypożyczył sprzęt, a Pan Lesław szybko dzieła dopełnił.

11. Pani Jadwiga Szewczyk wraz z rodziną i synem Robertem pragną gorąco podziękować wszystkim ofiarodawcom z zeszłej niedzieli. Zebrano 6432 zł. Bóg zapłać!