OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 NIEDZIELA WIELKANOCY – 14 maja 2023 r.

1. I KOMUNIA ŚW. odbyła się wczoraj o godz. 10.00 i Pana Jezusa do swego serca przyjęło 91 dzieci. Dziękujemy Rodzicom dzieci I Komunijnych i wszystkim osobom zaangażowanym za współpracę w przygotowaniach. Dziękuje Ks. Łukaszowi za pełną oddania posługę w doprowadzeniu dzieci do Sakramentu Pokuty i Sakramentu Eucharystii. DZIĘKUJEMY ZA DAR OŁTARZA – dwa nowe piękne welony eucharystyczne oraz ofiarę 3600 zł na cele inwestycyjne.

2. BIAŁY TYDZIEŃ trwa do soboty włącznie.Dzieci w tym czasie przychodzą w strojach komunijnych na Msze św. o godz. 18.00. Jest to czas dziękczynienia i pogłębiania u dzieci silnej wiary w obecność żywego Jezusa w Eucharystii, dlatego pozwólmy im przychodzić do Jezusa.

3. SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA w środę, 17.05. o godz. 18.00.

4. SPOTKANIE DLA RODZICÓW młodzieży przystępującej w tym roku do bierzmowania w następną niedzielę, 21.05. po Mszy Św. o godz. 12.00.

5. W następną niedziel ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na CELE INWESTYCYJNE.

6. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

• Święto Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski – wtorek, 16.05.
  • Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – niedziela, 21.05.

7. NABOŻEŃSTWA MAJOWE:

• W niedziele – o godz. 8.40;
  • W dni powszednie – po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Zachęcamy do wspólnego rodzinnego i sąsiedzkiego śpiewania Litanii Loretańskiej przy krzyżach  i kapliczkach.

8. W następną niedzielę, 21.05., o godz. 17.00 odbędą się POŚWIĘCENIA PÓL I OGRODÓW: Barchów, Jasiorówka oraz Osiedle Węgrowska. Poświęcenie na ul. Nowowiejskie odbędzie się w innym terminie, który ogłosimy.

9. PARAFIALNY PIKNIK RODZINNY Z NIEPOKALANĄ, wieńczący kolejny rok pastoralny, odbędzie się 11.06. Z tej racji, wyjątkowo, będzie także możliwość chrztu dzieci w niedzielę, 04.06. o godz. 12.00.

10. Organizowany jest autokarowy wyjazd do Częstochowy NA OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA w dn. 03.06.23 r. Wyjazd o godz. 4.00 sprzed kościoła. Koszt 80 zł. Zapisy u p. Darka w zakrystii lub u p. Karoliny Rawińskiej.

11. Są jeszcze wolne miejsca na PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ w dniach 18 – 24 stycznia 2024 r. Koszt 4480 zł plus 250 USD. Zapisy poprzez wpłatę zaliczki w wysokości 1480 zł na konto Pielgrzymkowe, którego nr widnieje  na FB.

12. Rozpoczęliśmy INWENTARYZACJĘ GROBÓW I WOLNYCH MIEJSC na naszym cmentarzu. Każdy grób lub miejsce zostanie sfotografowane i przypisane według stosownego programu komputerowego. Zauważamy, iż jest wiele grobów zaniedbanych, które nie mają już swoich opiekunów. Są też pomiędzy pomnikami wolne miejsca, bez pieczar. Prosimy o kontakt osoby, które je dzierżawią. W przypadku wątpliwości co do miejsca lub grobu, będziemy zostawiali informację o zaproszeniu do kontaktu z administracją cmentarza. Zgodnie z prawem polskim dzierżawimy miejsce na cmentarzu na 20 lat.    W przypadku braku zainteresowania grobem lub miejscem, przeznaczone są one na ponowny pochówek.