OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 lutego 2023 r.

1. Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za anonimowe ofiary w wysokości 500 i 700 zł przelane na konto parafialne. Koszt ułożenia posadzki na prezbiterium, złożenia ołtarzy, budowy ścian i chrzcielnicy wyniósł 101234 zł. W najbliższym czasie po wyschnięciu ściany zostaną pomalowane. Pragniemy kontynuować kładzenie tynku na podłożu ceglanym oraz pustakowym w okolicach chóru. Dzięki ofiarom składanym przy kolędzie udało nam się spłacić znaczną cześć zaległości za ołtarz. Zostanie nam do spłacenia około 240000 zł. Będziemy to czynili na spokojnie, kontynuując mniejsze prace. Większe roboty rozpoczniemy po całkowitym spłaceniu zobowiązań. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za dobroć serca i hojność zarówno na cele inwestycyjne jak i na pomoc Klasztorom Klauzurowym (3325 zł) oraz na misje w Kamerunie (1120 zł).

2. Parom pragnącym zawrzeć sakrament małżeństwa w naszej parafii, przypominamy o konieczności umówienia się na formalne spotkanie w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie powinno odbyć się w nieprzekraczalnym terminie 3 miesięcy przed ślubem. Rezerwacji spotkania można dokonać, osobiście lub telefonicznie, w czasie otwarcia kancelarii: od wtorku do piątku w godz. 16.00-17.30. (kancelaryjny nr tel. 515 230 470).

3. SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI I KOMUNIJNYCH dziś o godz. 12.00.

4. SPOTKANIE FORMACYJNE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA dziś o godz. 17.00.

5. DZIŚ ŚW. AGATY, DZIEWICY I MĘCZENNICY – poświęcenie własnych kromek chleba i wody ku jej czci, o Bożą ochronę domostw przed pożarami – po każdej Mszy św..

6. ZAMAWIANIE MSZY ŚW. PRZYPOMINAMY:

• Intencje Mszy św. zamawiamy wyłącznie w kancelarii po każdej Mszy św.
  • W każdą niedzielę, w gablocie i na stronach internetowych parafii, jest umieszczany grafik zamówionych Mszy św. na nowy tydzień, aby zainteresowani sprawdzili ich poprawność i ewentualne zgłosili uwagi przed Mszą św., a nie już po Mszy św.
  • Zamawiający Mszę św. otrzymuje karteczkę z informacją o terminie Eucharystii, która jest dowodem rezerwacji, dlatego nie należy jej wyrzucać przed odprawieniem Mszy św.

7. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

• Św. Scholastyki – w piątek, 10.02.
  • NMP z Lourdes – w sobotę, 11.02 i jest to też Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy więc tego dnia wszystkich chorych i ich rodziny na wspólną Mszę św. o godz. 18.00 z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. wierni otrzymają błogosławieństwo na sposób Lourdes czyli Najświętszym Sakramentem. Chorzy będą mogli uczestniczyć w tym czasie we Mszy św. niedzielnej, gdyż Msza św. w sobotę o godz. 18.00 jest sprawowana według formularza niedzielnego. Pomóżmy chorym przybyć do świątyni. W naszym kościele jest ciepło, a w sobotę będzie szczególnie.