OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 Niedziela Zwykła 30 stycznia 2022 r.

1. Bóg zapłać za anonimowe ofiary: 1000  zł i 400 zł oraz te, złożone podczas kolędy na cele inwestycyjne. 

2. PODSUMOWANIE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ (KOLĘDY):

  • Dziękujemy wszystkim, których spotkaliśmy za życzliwe przyjęcie, zaufanie, rozmowy i sugestie. Wszystko na chwałę Bożą oraz dla dobra i rozwoju wspólnoty parafialnej.
  • Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kapłana w minionym czasie, może to uczynić w najbliższą sobotę, 5 lutego, w godz. 9.00-14.00. Zgłoszenia możliwe na 2 sposoby: karteczka zaniesiona do zakrystii lub SMS na tel. kancelaryjny – 515 230 470.
  • Dla koniecznego porządku, jeśli ktoś nie może przyjąć kapłana również w lutym, niech do dnia 1 maja br. zgłosi do kancelarii parafialnej fakt codziennego ZAMIESZKANIA na terenie parafii (nie mylić z meldunkiem). Chcielibyśmy ustalić, kto wg prawa kościelnego, realnie przynależy do parafii.

3. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • Św. Jana Bosko – poniedziałek, 31.01.
  • ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (MB Gromnicznej) – środa, 2.02. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 , 18.00. Na każdej Mszy poświęcimy świece (gromnice), które można nabyć np. u sióstr w Loretto. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego taca będzie przeznaczona na wsparcie zgromadzeń klauzurowych w naszej diecezji: Sióstr Benedyktynek w Drohiczynie i Sióstr Klarysek w Hajnówce.
  • Św. Agaty, dziewicy i męczennicy – sobota, 5.02. Poświęcenie własnych kromek chleba i wody ku jej czci, o Bożą ochronę domostw przed pożarami – po Mszy św. porannej.

4. MATKI W MODLITWIE spotykają się w środę o godz. 18.00.

5. I CZWARTEK, I PIĄTEK I I SOBOTA BĘDĄ W TYM TYGODNIU:

  • I czwartek – Adoracja Najśw. Sakramentu w int. świętych powołań w godz. 7.30-17.30. Po niej będą modlitwy wypominkowe za zmarłych z Osiedla Węgrowska.
  • I piątek – Msze św. i Komunia wynagradzająca NSPJ o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź wieczorna od godz. 17.00. O godz. 17.50 będzie Litania do NSPJ i Akt Wynagrodzenia. Do chorych zgłoszonych pojedziemy w godz. 12.00-15.00.
  • I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a po niej różaniec pokutny wg wskazań Maryi, gdyż Msza wieczorna będzie już jako niedzielna.

6. RODZINY ZMARŁYCH, których pogrzeby odbywały się w ostatnich miesiącach, prosimy o odbieranie z zakrystii karteczek z terminami Mszy św. od uczestników pogrzebu (tace pogrzebowe).

7. KANCELARIA PARAFIALNA w tym tygodniu czynna od wtorku do czwartku w godz. 16.00-17.30. W pierwszy piątek czynna od 16.00 do 17.00, gdyż później jest spowiedź. Intencje Mszy św. można zamawiać zarówno w godz. otwarcia kancelarii jak i po każdej Mszy św.

8. PIELGRZYMKA DO PORTUGALII. Liczba wolnych miejsc w dniach 01.7-09.07 została podwyższona do sześciu. Na dzień dzisiejszy Portugalia wymaga przy wjeździe jedynie aktualnego negatywnego wyniku testu, a zatem mogą jechać także osoby niezaszczepione. Zapraszamy chętnych.