XVII Niedziela Zwykła 28 lipca 2019 r.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy w zeszłą niedzielę w różny sposób i w różnej formie wsparli dzieło misyjne Kościoła. Z okazji poświęcenia pojazdów Kierowcy przekazali na misje 12213 zł.

2. W imieniu naszej Wspólnoty składam podziękowanie za złożoną ofiarę na budowę ołtarza głównego w wysokości 1500 zł.

3. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Drohiczyńską z Łochowa do Częstochowy – do grupy żółtej

Kiedy 29-31 ( poniedziałek – środa i na trasie )

Gdzie: kancelaria parafialna

Godziny: 16.00 – 18.00

Czas: 1-15 sierpnia (można tez pielgrzymować kilka dni – ile kto może).

Koszt: 150 zł osoba – płatne przy zapisach; kolejne osoby z rodziny płacą po 75 zł.

Bagaż – zdajemy 31 lipca przyjmujemy je w godzinach 18.30-19.30 (proszę podpisać swoje bagaże, miski,

namioty, karimaty + jakiś emblemat czy zółta wstążka, by szybciej się szukało na noclegu).

Noclegi: w namiotach – osoby które potrzebują kwatery zgłaszają to przy zapisach

Koszulka – zachęcamy by wziąć ze sobą koszulkę koloru grupy – zółtą oraz dodatkowo koloru białego – na

Dzień Pański.

Wyjście: 1 sierpnia – Msza o 8.00 w Łochowie – zapraszamy wszystkich na Eucharystię, oraz przejście

etapu, dnia czy kilu dni. Przewodniczył będzie i homilię wygłosi – ks. dr Piotr Jarosiewicz.

Duchowi pielgrzymi także mogą składać intencje które będę codziennie przedstawiane Bogu przez

pielgrzymów oraz każdego dnia będę odprawiane Msze w podanych przed duchowych pielgrzymów

intencjach – można je składać przy zapisach lub w zakrystii.

4. Książka  ks. Piotra „Jesus is cool” dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych można ją nabyć. Jest to zbiór kazań, opowiadań z morałami, anegdot, sytuacji z życia, które ks. Piotr wygłosił w Łochowie przez ostatnie  4 lata. Dodane są pytania do zastanowienia, Qr-y (filmiki), zadania i myślorysy.

Koszt 28 zł. Więcej informacji na stronie: www.jesus-is.cool.

5. W imieniu własnym pragnę gorąco podziękować ks. dr Piotrowi za wszelkie dobro uczynione w naszej Parafii. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Najświętszej Mu towarzyszą. Jakby ktoś chciał pomóc Ks. Piotrowi w pakowaniu, zapraszamy na wtorek na 8.30

6. Po mszy św. o 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 21.00 z okazji I czwartku miesiąca. Jest to czas modlitwy dla duchowych pielgrzymów w różnorakich intencjach indywidualnych, rodzinnych, wspólnotowych.

7. 1 sierpnia 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Módlmy się za tych, którzy zginęli w walce o wolność. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. Miesiąc sierpień jest czasem szczególnym w trudnych dziejach naszego Kraju. Uczcijmy go poprzez abstynencję i trzeźwość. Zachęcamy do powstrzymania się od wszelakich napojów alkoholowych. W abstynencji ku wolności.

8. 2 sierpnia I Piątek miesiąca. Oddajemy cześć NSPJ . Modlimy się za grzeszników. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Spowiadamy również od tej godziny. O 17.50 Litania ku czci NSPJ i Akt Wynagrodzenia. O 18.00 msza św. Do chorych udajemy się od godz. 14.00.

9. Pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP. Ze względu na śluby wieczorem , msza św. ku czci Serca Maryi o godz. 7.00. Po niej rozważanie, litania i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

10. Od 1 sierpnia wspomagał nas będzie przez 2 tygodnie neoprezbiter ks. Patryk Nagórny. Cieszymy

się, że w naszej Wspólnocie rozpoczyna swoje kapłańskie posługiwanie.

11. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny,

Idziemy.