OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 Niedziela Wielkanocy 01 maja 2022 r.

1. Bóg zapłać za ofiary z zeszłej niedzieli. Zebraliśmy 15432 zł 58 gr. Spłacamy płaskorzeźby i oszczędzamy na prezbiterium, ołtarz mszalny, tabernakulum i lektorium.

2. WCZORAJ ODBYŁ SIĘ PIĘKNY KONCERT MARYJNY. Dziękujemy szczególnie organizatorom, muzykom i uczestnikom za to niezwykłe wydarzenie i prawdziwą ucztę duchową.

3. MSZA ŚW. I SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA – dzisiaj o godz. 19.00.

4. Rozpoczął się maj, miesiąc Maryi. W tym czasie nie będzie godzinnych adoracji przed Mszą wieczorną, ponieważ o pokój będziemy modlili się podczas nabożeństw majowych.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE:

• W niedziele – o godz. 8.40;
  • W dni powszednie – po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Wyjątkowo we wtorek, 3.05. nabożeństwo majowe będzie o godz. 8.40.
  • Zachęcamy do wspólnego rodzinnego i sąsiedzkiego śpiewania Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach. Niech w tym roku będzie to nasza gorąca modlitwa o pokój.

5. APOSTOLAT DUSZ CZYŚCOWYCH modli się w poniedziałek, na Mszy św. o godz. 18.00. Taca z tej Eucharystii będzie na Msze św. w intencji dusz w Czyśćcu cierpiących.

6. MATKI W MODLITWIE modlą się we środę o godz. 18.00.

7. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

• Św. Atanazego – poniedziałek, 2.05.
  • Uroczystość MB Królowej Polski – wtorek, 3.05. Jest to też kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w porządku niedzielnym: 00, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00.

Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godz. 12.00. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna.

• Św. Floriana (Patrona Strażaków) – środa, 4.05.
  • Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba – piątek, 6.05.

8. I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA będą w tym tygodniu:

• I czwartek, 5.05. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych do służby Bożej w godz. 7.30-17.30, a od godz. 17.30 wypominki za + zm. z Jasiorówki.
  • I piątek, 6.05. Komunia św. wynagradzająca NSPJ za grzechy – podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź od godz. 17.00. Akt Wynagrodzenia NSPJ – tuż przed Mszą św. o godz. 18.00. Taca będzie na misje w Kamerunie, prowadzone przez s. Imakulatę.

Do chorych pojedziemy w godz. 12.00-15.00 – zgłoszenia w zakrystii przyjmuje ks. Diakon.

• I sobota, 7.05. Msza św. o MB Niepokalanej o godz. 7.00, a po niej różaniec wg wskazań Maryi.

9. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Sł. Bożej Pauliny Jaricot, w ramach przygotowań, odbędzie się III KONGRES MARYJNY DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ w dn. 13-14.05. Program kongresu jest na plakacie w gablotce. Wszystkich kochających Maryję zapraszamy do uczestnictwa.

10. DZIEŃ FLAGI – poniedziałek, 2.05. Wywieśmy biało-czerwone flagi z miłości do Ojczyzny i pamięci o tych którzy zginęli za naszą wolność i bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

11. Prosimy rodziny zmarłych, których pogrzeby były w ostatnim czasie, o odbieranie z zakrystii karteczek z terminami Mszy św. od uczestników pogrzebu (z tacy pogrzebowej).

12. Szanownych Pielgrzymów z pielgrzymki lipcowej i sierpniowej proszę o przelew pozostałej kwoty (najczęściej 3080 zł) na to samo konto. W tytule podajemy: imię i nazwisko pielgrzyma, nr tel. oraz dopisek „pielgrzymka lipcowa” lub „pielgrzymka sierpniowa”. Proszę, aby pielgrzymi lipcowi uregulowali należność do 20 maja, a sierpniowi do 31 maja Przed jedną i przed drugą pielgrzymką odbędą się spotkania z przedstawicielami Biura Frater. O terminie spotkań wcześniej poinformuję.