OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

1. Bóg zapłać za ofiary 16.532 zł 38 gr. na tacę inwestycyjną oraz ofiarę anonimową 1000 zł – prace czynione w naszej świątyni.

2. Ks. Rafał Szkopowiec z Charkowa dziękuje wszystkim Dobrodziejom, którzy modlitwą i ofiarą materialną, włączyli się w pomoc dotkniętym wojną mieszkańcom jego diecezji na Ukrainie.

3. COROCZNA OFIARA DO PUSZEK NA CIDD – dzisiaj po każdej Mszy św.

4. NIEDZIELA EWANGELIZACYJNA RODZIN prowadzona przez Domowy Kościoła – dzisiaj.

5. I SPOTKANIE DZIECI KLAS 3. przed przyszłoroczną I Komunią św. – dziś o godz. 12.00.

6. I SPOTKANIE DLA RODZICÓW MŁODZIEŻY DO BIERZMOWANIA W R. 2023 – dziś o godz. 19.00.

7. SPOTKANIE ZELATOREK KŻR – wtorek, 27.09. po Mszy św. wieczornej.

8. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE DLA WSZYSTKICH:

• W NAJBLIŻSZĄ, I SOBOTĘ MIESIĄCA – WYJĄTKOWO O GODZ. 17.00.
  • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ – O GODZ. 18.15
  • W DNI POWSZEDNIE – O GODZ. 17.15.
  • POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW dla dzieci I komunijnych – w sobotę, 1.10 o godz. 18.00.
  • Po różańcu zachęcamy do udziału w Eucharystii, która jest szczytem modlitwy i uwielbienia Boga, dlatego Komunia św. będzie tylko podczas Mszy św.
  • Dzieci prowadzą różaniec we wtorki i czwartki.
  • Wszystkie wspólnoty parafialne włączają się w prowadzenie różańców. Dla porządku dzień animacji różańca trzeba wcześniej zgłosić w zakrystii.
  • Korzystamy wyłącznie z rozważań zatwierdzonych przez Kościół. W przypadku wątpliwości, pytamy duszpasterzy.
  • Za wspólne odmówienie części różańca (5 tajemnic) można uzyskać odpust zupełny.
  • Włączmy się całymi rodzinami w modlitwę różańcową w kościele, w domu czy w podróży, modląc się szczególnie o pokój na świecie. Przez przykład wytrwałej modlitwy uczmy młode pokolenie odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny i świata.

9. I SOBOTA MIESIĄCA, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec wg wskazań MB wyjątkowo o godz. 17.00.

10. OAZOWE SPOTKANIE dla dzieci klas III-VI Szk. Podstawowej – w niedzielę, 2.10. o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które były na oazach lub chciałyby w nich uczestniczyć.

11. Informujemy już teraz, że z racji praktycznych, wieczorne msze św. niedzielne i w uroczystości nakazane od ostatniej niedzieli października 2022 do przedostatniej niedzieli marca 2023 będą o godz. 18.00 (a nie jak dotychczas o godz. 19.00). Prosimy o przekazanie informacji wszystkich, którzy zamówili Msze św. w tym czasie lub często uczestniczą w Eucharystii o tej porze dnia.

12. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

• Św. Wincentego a Paulo – wtorek, 27.09.
  • Św. Wacława – środa, 28.09.
  • Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – czwartek, 29.09.
  • Św. Hieronima – piątek, 30.09.
  • Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – sobota, 1.10.