OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na prace czynione w naszej świątyni. za tydzień podam zebraną dziś sumę. Dziękujemy też za ofiarę anonimową 700 zł na konto parafialne. Serdeczne podziękowania składamy Firmie Martin za rozładowanie granitu i marmuru na nasz ołtarz.

2. Dziś NIEDZIELA ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU. Za tydzień coroczną ofiarą do puszek wesprzemy Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej, które informuje i transmituje wydarzenia naszej diecezji.

3. NIEDZIELA EWANGELIZACYJNA RODZIN prowadzona przez Domowy Kościoła – za tydzień.

4. PIERWSZE SPOTKANIE DZIECI KLAS 3. przed przyszłoroczną I Komunią św. – w następną niedzielę, 25.09. rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00.

5. PIERWSZE OBOWIĄZKOWE SPOTKANIE DLA RODZICÓW kandydatów do przyszłorocznego bierzmowania – w następną niedzielę, 25.09. o godz. 19.00. Będą ważne informacje.

6. NOWENNA DO MB DLA OSÓB POŚWIĘCONYCH MARYI – w środę, 21.09. o godz. 17.15.

7. SPOTKANIE POPIELGRZYMKOWE GRUPY SIERPNIOWEJ DO FATIMY – za tydzień, 25.09. na Mszy św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie w salkach. Przy tej okazji warto wspomnieć, że pielgrzymi z tej grupy mają prawo do odszkodowania w wysokości 400 euro od linii lotniczych TAP za opóźniony lot. Na stronie FB naszej Parafii jest instrukcja jak należy wypełnić zażalenie. Należy to uczynić w języku angielskim. Gdyby ktoś zgubił swój bilet i nie znał jego numeru, proszę o bezpośredni kontakt z ks. Łukaszem. Warto wystąpić o odszkodowanie,  bo to prawie połowa ceny Pielgrzymki (około 1880 zł).

8. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

• Św. Januarego BiM – poniedziałek, 19.09.
  • Św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, męcz. koreańskich – wtorek, 20.09.
  • Święto św. Mateusza Ap. i Ewang. – środa, 21.09.
  • Św. O. Pio – piątek, 23.09.

9. MSZE ŚW. GREGORIAŃSKIE (tzw. gregorianki) – kilka ważnych informacji:

• Co to jest? To zwyczaj modlitwy zapoczątkowany przez papieża św. Grzegorza Wielkiego (VI-VII w.) i potwierdzony przez Sobór Trydencki jako szczególnie cenny dla zmarłych. Polega on na odprawieniu 30 Mszy św. przez kolejne 30 dni za jedną osobę zmarłą.
  • Zamawianie – bezpośrednio u ks. proboszcza, który je rozpisuje w kalendarzu.
  • Odprawianie – zasadniczo w naszej parafii, ale (!) w przypadku urlopów kapłanów i innych pilnych okoliczności, również poza naszą świątynią. Wtedy codziennie na wyznaczonych Mszach św. w naszym kościele modlimy się za daną osobę.
  • Gdy nie ma w parafii wolnych terminów na gregorianki, można wtedy je zamówić u misjonarzy, co jest częstą praktyką w Kościele. Mamy z misjonarzami kontakt, którym pomagamy.

10. Na kilka dni przyjechał do Polski Rafał Szkopowiec, pochodzący z naszej diecezji i posługujący w Charkowie na Ukrainie. Ks. Rafał udzielał w lipcu wywiadu dla TV Polskiej o prowadzonej tam pomocy humanitarnej. Korzystając z okazji, chcemy jako parafia, przekazać przez niego ludziom dotkniętym wojną konkretną pomoc. Jeśli więc ktoś chciałby się włączyć w dzieło miłosierdzia, to prosimy o:

• żywność długoterminową (do szybkiego przyrządzenia),
  • ciepłą bieliznę (nową),
  • drobne elementy grzewcze (promienniki gazowe – cena nowych ok. 160 zł, piecyki tzw. kozy na drewno/węgiel – nowe za ok. 500 zł, ewentualnie elektryczne grzejniki i farelki), gdyż na skutek nieustannych bombardowań, przetrwanie zimy będzie tam bardzo trudne, zwłaszcza dla dzieci, osób starszych czy chorych. Można też złożyć ofiarę a my szybko zakupimy konkretne z tych rzeczy.

Dary przynosimy do następnej soboty włącznie na korytarz przy salkach, po Mszach św. lub w godzinach otwarcia kancelarii. Odpowiedzialni za akcję – ks. Karol wraz z naszą młodzieżą z KSM-u. Z ks. Rafałem będzie można się osobiście zobaczyć podczas spotkania popielgrzymkowego pielgrzymów na Jasną Górę w sobotę, 24.09. o godz. 10.00 w par. Św. O. Pio w Węgrowie.