OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 02 stycznia 2022 r.

1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary anonimowe przekazane zarówno na konto parafialne (200 zł i 500 zł) jak i bezpośrednio (2000 zł), przeznaczone na ołtarz główny. Bóg zapłać również wszystkim za hojne ofiary na ten cel, składane podczas kolędy.

2. WSPOMOŻYCIELE DUSZ CZYŚCOWYCH mają Mszę św. wspólnotową jutro, 3 stycznia o godz. 18.00. Taca zebrana podczas Eucharystii będzie przeznaczona na Msze św. sprawowane przez misjonarza w intencji dusz w Czyśćcu cierpiących.

3. MATKI W MODLITWIE mają spotkanie w środę , 5 stycznia o godz. 18.00.

4. DZIECI I KOMUNIJNE zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w najbliższą niedzielę, 9 stycznia o godz. 12.00.

5. UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI) w czwartek, 6 stycznia.

• Msze św. w porządku niedzielnym o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00.
  • Jest to I czwartek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołanych do służby Bożej – wyjątkowo od godz. 18.00 do Mszy św. o godz. 19.00.
  • Chociaż Orszak Trzech Króli, ze względu na pandemię, w tym roku nie wyruszy, to zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 12.00 – przybędą 3 królowie. Niech dzieci też się przebiorą w kolorowe, egzotyczne stroje, na znak, że Jezus przyszedł do wszystkich ludów i narodów na świecie.
  • Jest to dzień modlitwy i wsparcia ofiarami na tacę dzieł misyjnych Kościoła.
  • Święcimy w tym dniu kadzidło i kredę, którą potem znaczymy drzwi naszych domów. Tradycyjnie kredę przygotuje pan Jacek – nasz kościelny. Ofiarami, składanymi przy jej wzięciu, podziękujmy panu Jackowi za kolejny rok jego ofiarnej posługi w naszej parafii.

6. I PIĄTEK MIESIĄCA – w tym tygodniu, 7 stycznia. Spowiedź od godz. 17.00. Msza św. i Komunia św. wynagradzająca za grzechy o godz. 18.00. Tuż przed Mszą św. będzie Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. Taca tradycyjnie będzie przeznaczona na misje Sióstr Michalitek w Kamerunie. Do zgłaszanych chorych udajemy się w godzinach: 12.00-14.30.

7. NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – za tydzień, 9 stycznia. Jest to liturgiczne zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Podziękujemy wtedy Bogu za dar chrztu św. i pamiętajmy w modlitwie o naszych rodzicach, rodzicach chrzestnych i kapłanach, którzy nas chrzcili.

Tego dnia w naszej parafii o godz. 15.00 odbędzie się Eucharystia, w ramach diecezjalnego spotkania opłatkowego wspólnot Domowego Kościoła.

8. KANCELARIA w tym tygodniu, z racji na trwającą kolędę, będzie czynna na telefon we wtorek, środę i piątek w godz. 8.00-9.00 rano.

9. Dziękujemy wszystkim, których spotkaliśmy podczas wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu, za życzliwość, modlitwę, rozmowę i organizacyjną pomoc w przebiegu kolędy.