Ogłoszenia parafialne – 17 Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023 r.

1. Dziś w naszej Parafii błogosławimy i święcimy pojazdy z racji św. Krzysztofa – patrona automobilistów. Przy tej okazji można będzie wesprzeć ofiarą misyjne prace ks. Bogdana. Po każdej mszy św. kapłani będą święcić pojazdy, tak jak to mamy w zwyczaju. Dziękuję Wam za Waszą wrażliwość na sprawy misji. BÓG ZAPŁAĆ!

2. Od wtorku zaczynamySIERPIEŃ, MIESIĄC TRZEŹWOŚCI – zachęcamy, aby w duchu modlitwy i ofiary, podjąć w tym czasie abstynencję – o uwolnienie i uzdrowienie osób uzależnionych.

3. ROZPOCZĘCIE PIESZEJ PIELGRZYMKI DROHICZYŃSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ W NASZEJ PARAFII – we wtorek (01.08):

  • Msza Św. o godz. 8.00, pod przewodnictwem ks. bp Tadeusza Pikusa. Wymarsz grupy łochowskiej (żółtej), bezpośrednio po Mszy św.
  • Przyjmowanie bagaży i zapisy na pielgrzymkę w poniedziałek 31.07. przy kościele w Łochowie w godz. 18.30 – 19.30.
  • Zapraszamy wszystkich do pielgrzymowania, można dołączyć również w trakcie pielgrzymki, wg możliwości czasowych.
  • Zachęcamy też do pielgrzymowania duchowego; zapisy w zakrystii. Każdy pielgrzym duchowy otrzyma kartę pielgrzyma i znaczek. Ofiary przy tym składane są na Msze św. sprawowane w int. pielgrzymów.
  • Modlitwy pielgrzymkowe w kościele codziennie o godz. 18.00; w niedzielę o godz. 12.00.

4. MATKI W MODLITWIE spotykają się w środę, 02.08. o godz. 18.00.

5. I CZWARTEK MIESIĄCA – 08., Adoracja za powołanych do służby Bożej w godz. 7.30-17.30., a następnie modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych oraz o godz. 18.00 Msza Św. za zmarłych.

6. I PIĄTEK MIESIĄCA – 08., Komunia św. wynagradzająca NSPJ – podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja i spowiedź – od godz. 17.00. Prosimy jednak o spowiedź w tygodniu, ze względu na urlopy księży i śluby, dlatego w piątek trzeba będzie dłużej poczekać na spowiedź. Do zgłoszonych chorych udamy się w godz. 10.30-12.30.  Taca – na misje w Kamerunie prowadzone przez s. Michalitki

7. I SOBOTA MIESIĄCA – 08.,Msza św. o godz. 7.00., a po niej różaniec wg wskazań Maryi, szczególnie o pokój na świecie.

8. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • Św. Ignacego z Loyoli – poniedziałek, 30.07.
  • Św. Alfonsa Marii Liguoriego – wtorek, 01.08.
  • Św. Jana Marii Vianneyʾa (patrona proboszczów) – piątek, 04.08.
  • ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – 08. Msze św. wg. porządku niedzielnego

9. KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA w Łochowie organizuje pielgrzymkę autokarowa do Sokółki i okolic. Wyjazd 05.08. o godz. 3.30 sprzed kościoła. Powrót również tego samego dnia. Zapisy prowadzi P. Jadwiga Bereza. Tel.: 514 806 596 lub 25 675 16 59. Chętnych serdecznie zapraszamy.

10. Za tydzień przybędzie do naszej Parafii kapłan z Parafii Knychówek z Dekanatu Nadbużańskiego. Na podstawie pisma ks. Biskupa Piotra będzie głosił Słowo Boże i rozprowadzał cegiełki na budowę kaplicy w Korczewie. W miarę możliwości wesprzyjmy to dzieło. My sami wiemy jak jest trudno w dzisiejszych czasach prowadzić poważne inwestycje.

11. Uprzejmie proszę Pielgrzymów z grupy I i II PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ z dnia 2-8.11. br. o wpłatę II raty do dnia 05.09 br. W tytule proszę zapisać następujące informacje: imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu, Seria i nr paszportu (tylko paszport!!!) wraz datą ważności, datę urodzenia. Przypominam, iż dopłata II raty wynosi 3000 zł dla osób, które przesłały zaliczkę w wysokości 1100 zł.