Ogłoszenia parafialne – 16 Niedziela Zwykła – 23.07.2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE, 23.07.2023 r.   

                              16 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. ZAPOWIEDZI

 

 1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 13892 zł 48 gr. Nasze zadłużenie z tytułu prac nad ołtarzem w całości zostało spłacone. Z serca dziękuję wszystkim Ofiarodawcom, którzy systematycznie wspierają nasze inwestycje.
  W najbliższym czasie będziemy zajmowali się realizacją prac niezbędnych i koniecznych jakim jest remont dachu nad boczną kaplicą. W agendzie naszej główne miejsce ma także  remont salek na dole. I tym docelowo się zajmiemy.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 30 lipca będziemy gościli w naszej Parafii ks. dr Bogdana Kryńskiego, kapłana naszej Diecezji, który od ponad 30 lat pracuje na Białorusi w trudnych warunkach.
  Misjonarz wygłosi Słowo Boże. W naszej Parafii będzie to niedziela, w której błogosławimy i święcimy pojazdy z racji  św. Krzysztofa – patrona automobilistów. Przy tej okazji można będzie wesprzeć ofiarą misyjne prace ks. Bogdana. Po każdej mszy św. kapłani będą święcić pojazdy, tak jak to mamy w zwyczaju. Dziękuję Wam za Waszą wrażliwość na sprawy misji. Nasza Parafia przoduje w całej Diecezji jeśli chodzi o wsparcie działań ewangelizacyjnych
  w świecie. Bóg zapłać!

 

 1. W zakrystii są do odebrania karteczki z datami mszy św. za zmarłych z tacy pogrzebowej. Przypominam, iż w naszej Parafii podczas pogrzebów jest możliwość złożenia ofiary na tacę. Połowa z tych ofiar jest przeznaczona na msze święte a połowa na utrzymanie naszego cmentarza. Ilość mszy św. jest ustalana na podstawie średniej z ofiar składanych za  msze św. w naszej Parafii. Intencje z karteczek nie odebranych są w pierwszej kolejności odprawiane poza Parafią w przypadku np. urlopu czy wyjazdu naszego kapłana. Sprawowane są one zawsze przez księży naszej Parafii.

 

 1. W niedzielę 6 sierpnia b. r. , przybędzie do naszej Parafii kapłan z Parafii Knychówek
  z Dekanatu Nadbużańskiego. Na podstawie pisma ks. Biskupa Piotra będzie głosił Słowo Boże i rozprowadzał cegiełki na budowę kościoła kaplicy w Korczewie. W miarę możliwości wesprzyjmy to dzieło. My sami wiemy jak jest trudno w dzisiejszych czasach prowadzić poważne inwestycje.

 

 1. 07.2023 r. (sobota) organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej.

Wyjazd spod Kościoła o g. 8:30 Powrót ok. g. 16:00

Zapisy u p. Teresy Kwiatkowskiej tel. 604 134 593 lub w zakrystii

 1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

Pielgrzymi od poniedziałku do soboty w godz.: 17.00-18.00 przy salkach parafialnych.

Pielgrzymi duchowi (grupa srebrna) zapisy w zakrystii po Mszach świętych

 1. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej i Parafia Trójcy Przenajświętszej w Prostyni dnia 30 lipca 2023 r. Zapraszają na Pielgrzymkę małżeństw i rodzin do sanktuarium św. Anny w Prostyni.

 1. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:
 • Św. Kingi – poniedziałek 24.07
 • Święto św. Jakuba, apostoła – wtorek (25.07) oraz św. Krzysztofa, męczennika
 • Św. Joachima i Anny, rodziców NMP – środa (26.07
 • Św. Marty, Maria i Łazarza – sobota (29.07)