OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 Niedziela Zwykła 26 czerwca 2022 r.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę inwestycyjną z zeszłej niedzieli. Zebraliśmy 14232 zł 88 gr. 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli czynny udział we wczorajszej uroczystości odpustowej.

3. Rozpoczęły się Pamiętajmy, że Jezus na nas czeka w każdą niedzielę.

4. Mimo że mamy lato, przypominamy, że w świątyniach i innych miejscach świętych na całym świecie obowiązuje strój godny a nie swobodny. Prosimy więc o wrażliwość na sacrum, świadectwo wiary w tym względzie i przykład dla młodego pokolenia.

5. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

 • Św. Cyryla Aleksandryjskiego – poniedziałek, 27.06.
 • Św. Ireneusza – wtorek, 28.06.
 • Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się w intencjach Ojca św. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na dzieła prowadzone przez Stolicę Apostolską (pro obolo Sancte Petri), tzw. Świętopietrze.

6. I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA BĘDĄ W TYM TYGODNIU:

 • I piątek – 1.07. Komunia św. wynagradzająca NSPJ podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź będzie od godz. 17.00. Zgłoszonych chorych odwiedzimy w godz. 12.00-15.00.
 • I sobota – 2.07. Msza św. a po niej różaniec wynagradzający wg wskazań Maryi o godz. 7.00. Rozważania prowadzi Rycerstwo Niepokalanej.

7. W ramach pielgrzymki do Fatimy, w piątek, 1.07. sprzed kościoła w Łochowie wyruszy autokar na lotnisko Chopina z Warszawie. Powrót będzie w sobotę, 9.07. Koszt przejazdu w obie strony – 50 zł. Płatne w drodze powrotnej u ks. Łukasza.

8. ZAMAWIANIE MSZY ŚW. – NOWY REGULAMIN NA ROK 2023:

 • Intencje Mszy św. zamawiamy wyłącznie w kancelarii po każdej Mszy św.
 • Z racji na bardzo napięty kalendarz i ograniczone możliwości kapłanów, chcemy – na zasadzie sprawiedliwości – aby każdy mógł mieć możliwość zamówienia intencji mszalnej i nikt nie odszedł „z kwitkiem”. W związku z tym zasadniczo będzie można zamówić 3 Msze św.
 • Gdy zaistnieje pilna intencja, np. o zdrowie, a kalendarz parafialny będzie zapełniony, jest wtedy możliwość zamówienia Mszy św. poza parafią np. u misjonarza. Intencja ta zostanie odczytana w naszym kościele podczas Mszy św. o umówionej godzinie.
 • W każdą niedzielę, w gablocie i na stronach internetowych parafii, jest umieszczany grafik zamówionych Mszy św. na nowy tydzień, aby zainteresowani sprawdzili ich poprawność i ewentualne zgłosili uwagi przed Mszą św., a nie już po Mszy św.
 • Zamawiający Mszę św. otrzyma karteczkę z informacją o terminie Eucharystii, która jest dowodem rezerwacji, dlatego nie należy jej wyrzucać przed odprawieniem Mszy św.
 • Z racji na kościelno-prawny obowiązek comiesięcznego rozliczenia Mszy św., ofiary za Msze św. składamy najlepiej w dniu jej zamówienia lub najpóźniej tydzień przed odprawieniem. Brak ofiary oznacza rezygnację rodziny z zamówionej Mszy św.
 • W przypadku choroby kapłana, urlopu lub innej poważnej przyczyny nieobecności, intencja zamówionej Mszy św. będzie odczytana w kościele, lecz kapłan odprawi ją poza parafią.