OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022 r.

1. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze na tacę inwestycyjną. Za tydzień podam, ile zebraliśmy. Bóg zapłać także za ofiary anonimowe na budowę ołtarza w wysokości 200 zł oraz 1000 zł.

2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała: służbie kościelnej, ministrantom, chórowi, bielankom, młodzieży, dzieciom i ich rodzicom, druhom strażakom i policji. Dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze.

3. NIESZPORY O NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE Z PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ:

 • Dziś – o godz. 18.15. W dni powszednie (do czwartku włącznie) – po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia symboli religijnych.
 • W czwartek (ostatniego dnia nieszporów) będzie POŚWIĘCENIE WIANKÓW, KWIATÓW I ZIÓŁ oraz BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECIna Mszy św. o godz. 18.00.
 • Z tej racji ogłaszamy KONKURS DLA DZIECI NA NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK po nieszporach i procesji. Rodzice i dziadkowie niech nauczą dzieci wicia wianki, aby własnoręcznie wykonane dzieła sztuki, przyniosły do kościoła na konkurs. Na koniec będzie pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu.

4. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

 • Św. Alojzego Gonzagi – wtorek, 21.06.
 • Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – czwartek, 23.06 (Dzień Ojca)
 • Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – piątek, 24.06. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia za wspólnotowe odmówienie Litanii do NSPJ i Aktu Wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • PATRONALNA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NIEPOKALANEGO SERCA NMP – sobota, 25.06. Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH PARAFIAN i GOŚCI, którym bliska jest MARYJA, na uroczystą Eucharystię o godz. 12.00., którą będzie sprawował i wygłosi Słowo Boże O. Ignacy Kosmana, Franciszkanin z Niepokalanowa. Po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła. Prosimy o liczny, rodzinny i czynny udział.  Zapraszamy członków wszystkich wspólnot parafialnych, młodzież i dzieci do sypania kwiatków.

5. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO – w piątek, 24.06. Dziękczynna Msza św. dla naszych szkół o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, dyrekcje i grona pedagogiczne oraz wszystkich pracowników oświaty na wspólne dziękczynienie i prośbę o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

6. SPRAWY KANCELARYJNE:

 • Przypominamy, że zgodnie z prawem kościelnym, PARAFIĘ TWORZĄ KATOLICY MIESZKAJĄCY NA TERYTORIUM określonym przez władzę kościelną.
 • W związku z tym do parafii należy się poprzez miejsce aktualnego, realnego ZAMIESZKANIA. Natomiast meldunek lub przyjmowane w przeszłości sakramenty, albo prywatny pogląd nie decydują o przynależności do danej parafii (zasada – tam gdzie mieszkam, tam należę)
 • Na tej podstawie prawnej ZAŚWIADCZENIA dla chrzestnych lub świadków innych sakramentów, wydajemy wyłącznie tym, którzy aktualnie i realnie mieszkają na terenie naszej parafii.
 • Zachęcamy wszystkich, którzy pochodzą z naszej parafii, a mieszkają i pracują w innych miejscach, aby uregulowali swój status poprzez: sprawdzenie parafii na terytorium której mieszkają oraz zgłoszenie osobiste lub telefoniczne swego adresu zamieszkania w tamtejszej kancelarii.

7. Zachęcamy do pogłębiania wiary poprzez nabywanie i lekturę tygodników: NiedzielaIdziemy.