Ogłoszenia parafialne 12.05.2024 Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Wspomnienia w tym tygodniu:
 • 14.05 – święto św. Macieja Apostoła
 • 16.05 – święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski
 • 19.05 – (niedziela) – uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszej Świątyni w dni powszednie po mszy św. o 18.00, a o 8.40 w niedziele.
 2. Biały Tydzień dziękczynienia za Sakramenty Pokuty i Eucharystii do soboty, 18 maja, włącznie.
 3. Jutro, 13 maja, po mszy św. o godz. 18.00 pierwszy w tym roku Różaniec Fatimski wraz z procesją. Proszę wspólnoty o przygotowanie rozważań. Taca z mszy św. o godz. 18.00 przeznaczona jest na kwiaty do figurki Matki Bożej Fatimskiej. Do tej pory bywało, że dekorację opłacały pojedyncze osoby. Chcemy, aby wszyscy uczestnicy nabożeństwa zatroszczyli się o piękno Figury.
 4. W przyszłą sobotę, 18 maja, zapraszamy na czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, które rozpocznie się po nabożeństwie majowym.
 5. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne.
 6. W niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość ustanowienia nowych ministrantów z obecnych kandydatów. Prosimy rodziców o zaopatrzenie swoich synów w komże na ten dzień.
 7. Przypominamy narzeczonym, że bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa to 25 katechez i trzy spotkania w poradni rodzinnej. W naszej diecezji jest możliwość odbycia katechez weekendowych w Zembrowie u ks. Piotra Arbaszewskiego (tel. 693 802 204). Natomiast poradnia rodzinna działa przy naszej parafii (722 086 919).
 8. Dziś o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania w kaplicy bocznej.