Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela Adwentu 10.12.2023

1. Dziś do puszek zbieramy na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!
  2. Serdeczne „Bóg zapłać” za anonimową ofiarę 550 zł na konto parafialne.
  3. W bieżącym tygodniu otrzymam listę do zwrotów od Biura Frater. Proszę o uwagę! Osoby, które zrezygnowały z udziału w pielgrzymce na Sycylię, otrzymają wpłacone 4100 zł. Osoby , które chciały pojechać do Ziemi św. w listopadzie, a zdecydowały się pojechać w styczniu do Włoch, otrzymają pełny zwrot 4100 zł i proszę , aby w najbliższych dniach po otrzymaniu wpłaciły kwotę 4360 zł na konto z którego otrzymają zwrot. Osoby, które chciały pojechać do Ziemi św. w styczniu, a zdecydowały się na wyjazd do Italii w styczniu , proszone są o dokonanie dopłaty do zaliczki w kwocie 2880 zł na moje konto pielgrzymkowe. Osoby nowe, które chcą jechać na Pielgrzymkę do Włoch w styczniu, proszę o wpłatę całości kwoty – 4360 zł na moje konto pielgrzymkowe.
  4. Dziś Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. O 12.00 Msza św., a później ciąg dalszy w Szkole Podstawowej nr 2.
  5. Roraty we środę o godz. 18.00 i sobotę o godz. 7.00. Zachęcamy dzieci i dorosłych. Losowanie figurki Niepokalanej. W niedziele zapraszamy na jutrznię o 6.30 w kaplicy.
  6. Rekolekcje w naszej Parafii 15-17 grudnia. Prowadzi ks. dr Tomasz Kostecki. Msze św. w piątek i sobotę: 7.00, 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź w piątek i sobotę : 10.00, 12.00, 17.00, 19.00. Prosimy o to, aby w czasie rekolekcji przystąpić do Sakramentu Pokuty. Adwent w tym roku jest krótki. W naszej Parafii spowiedź przed Bożym Narodzeniem  tylko w sobotę od godz. 16.00. W inne dni spowiadamy w dekanacie.  W niedzielę, 17 grudnia, zakończenie rekolekcji i  możliwość zyskania odpustu zupełnego. Niedzielna taca przeznaczona na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty.
  7. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią niedzielę Adwentu, czyli 24 grudnia, bo może już nie być takiej możliwości. Przypominamy, że wigilia w tym roku przypada w niedzielę, a zatem obowiązuje wszystkich uczestnictwo we Mszy św. Tego dnia nie będzie Mszy wieczornej.
  8. Chorych przed Bożym Narodzeniem odwiedzimy we środę, 20 grudnia, w godz.
    00-15.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
  9. Z tyłu kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – 10 zł mała, 20 zł duża.
  10. W środę 13. grudnia o 18.00 kolejne spotkanie z cyklu rekolekcyjnego.
  11. Wspomnienia w tym tygodniu: 13.12 św. Łucji; 14.12 św. Jana od Krzyża.
  12. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
  13. Dziś po Mszach świętych będzie możliwość zakupienia ozdób świątecznych wykonanych przez Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie. Dochód zostanie przeznaczony dla potrzebującej rodziny z naszej gminy. Ceny ozdób to tylko propozycja, można złożyć większą ofiarę. Doceńmy pracę młodzieży!
  14. Kartoteka parafialna została zaktualizowana i przechowywana jest zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej. Wizyta duszpasterska jak również wszelkie sprawy w kancelarii będą załatwiane w oparciu o aktualne dane. Jeżeli ktoś w ostatnich dwóch latach  z różnych racji nie przyjął kapłana po kolędzie, lub w ciągu ostatnich dwóch lat nie zapisał się w kancelarii, a utożsamia się z naszą Wspólnotą, zapraszamy do Kancelarii do dnia 24 grudnia.