Niedziela Trójcy Przenajświętszej 16 czerwca 2019 r.

1. Zapowiedzi przedślubne 10.30 i 19.00.
2. Bóg zapłać za ofiarę na budowę ołtarza w wysokości 500 zł.
3. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców Dzieci I Komunijnych za życzliwość, współpracę, pomoc i dojrzałość . Dziękuję ks. Piotrowi, Paniom Katechetkom, Pani Organistce, Panu Kościelnemu. Dziękujemy za dary ołtarza : nowy mszał liturgiczny oraz odrestaurowanie krzyża, podstawy pod paschał oraz lichtarzy pod świece ołtarzowe. Pan Bogdan Snopkiewicz dokonał bezpłatnej renowacji w/w . Prosił, aby 3.500 zł przekazać na budowę naszego ołtarza głównego. Panie Bogdanie, Dzieci , Rodzice oraz cała Wspólnota składa Panu serdeczne „Bóg zapłać!”
Dzieci I Komunijne przychodzą codziennie w strojach na modlitwę dziękczynienia. Ten czas zwany jest Białym Tygodniem.
4. Serdeczne podziękowania za dekoracje w kościele na dzień Bierzmowania rodzinom P. Laurentowskich oraz Lurbeckich.
-Stolarzowi za zrobienie podstawek pod akolitki.
Za złożone ofiary przy okazji sakramentu Bierzmowania zostały zakupione dla Parafii następujące rzeczy: stojak na paramenty liturgiczne, turybularz, łódka, kropidło, kociołek na wodę święconą, gong, przykrycia na ambonę (4 sztuki w różnych kolorach), ornat czerwony, kapa czerwona, kadzidło, ampułki, welon, akolitki do procesji, stuły czerwone
Pozostałe pieniądze (ok. 3000 złotych zostało przekazane na budowę ołtarza)
5. W najbliższy czwartek „Bożę Ciało”. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 -po niej będzie procesja do IV Ołtarzy. Jeszcze msza św. o godz. 19.00. O 12.00 Eucharystia nie będzie sprawowana. Prosimy o przygotowanie dzieci do czynnego udziału w procesji. Niech przybędzie Młodzież , a w sposób szczególny Ci, którzy w tym roku przyjęli Sakrament Bierzmowania. Prosimy Panie Katechetki o pomoc w organizacji procesji. Proszę przeprowadzić próby przed procesją. Dzieci po I Komunii św. biorą udział w strojach komunijnych. Na procesję zapraszamy Druhów Strażaków z prośbą o zabezpieczenie trasy, która będzie przebiegała ul. Długą, Kościuszki, al. Pokoju, ul. Kolejową i powrót ul. Długą. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych miejscach co w roku ubiegłym. Ołtarze są do odebrania u Pana Jacka. Wywieśmy flagi narodowe i religijne. Prosimy aby nie stawiać w tych godzinach aut na trasie procesji. Będziemy wdzięczni za zrozumienie i życzliwość.
6. Od piątku, 21 czerwca przez do czwartku 27 czerwca śpiewamy nieszpory o św. Eucharystii i ruszamy z procesją dziękczynną za dar obecności Chrystusa z nami. Gorąco zachęcamy do udziału.
7. Informuję, iż zakończyliśmy zapisy na dwie pielgrzymki do Italii. Pierwsza w dniach 14-21 kwietnia, druga – 25 kwietnia – 2 maja 2020 roku. Uprzejmie proszę o wpłatę zaliczki w wysokości 300 zł w gotówce lub na podane konto na stronie www i fb naszej Parafii. Termin wpłat – niedziela 23 czerwca.
8. We środę, 19 czerwca , zakończenie roku szkolengo i katechetycznego. Zapraszamy na mszę św. dziękczynną na godz. 8.00 wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli , wychowawców, Rodziców. Umiemy prosić a czy potrafimy dziękować?
9. Ze smutkiem informuję, iż ks. bp Tadeusz Pikus odwołał z funkcji wikariusza naszej Parafii ks. dr Piotra Jarosiewicza i mianował go wikariuszem Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach. Ks. bp Tadeusz mianował wikariuszem naszej Parafii ks. mgr Michała Siduniaka , neoprezbitera. Już dziś pragniemy podziękować ks. Piotrowi za jego niezwykle ofiarną pracę dla dobra naszej Wspólnoty. Będziemy jeszcze mieli okazję podziękować za wszelkie dobro jakie czynił i zostawia w naszej Wspólnocie ks. Doktor.