Konkurs MÓJ RODZINNY RÓŻANIEC

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie zatytułowanym MÓJ RODZINNY RÓŻANIEC. Zaproszone są całe rodziny a szczegóły znajdują się w regulaminie, który zamieszczony jest poniżej.

,,Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć”

Św. Jan Paweł II

REGULAMIN PARAFIALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„ MÓJ RODZINNY RÓŻANIEC”

I. Organizatorzy konkursu: Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie

II. Cele konkursu:

1. Rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów.
  2. Pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci.
  3. Wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielenie się nimi z innymi.
  4. Dostarczanie dzieciom możliwości przeżywania przyjemności i radości z efektów swojego działania w gronie rodzinnym.

III. Techniki i format pracy:

1. Praca przestrzenna z wykorzystaniem najróżniejszych metod i pomysłów na wykonanie różańca np. z orzechów, kasztanów, żołędzi, fasolki, jarzębiny, kukurydzy itp.

IV. Zasady konkursu:

1. Uczestnicy wykonują prace przestrzenną zgodnie z hasłem: „Mój rodzinny różaniec”

V. Warunki konkursu:

1. Kryteria oceny prac: Jury powołane przez organizatorów konkursu przy ocenie będzie brać pod uwagę:
    – poprawność wykonania różańca,
    – estetykę wykonania,
    – pomysłowość,
    – włożony wkład pracy.
  1. Podpisane prace (imię, nazwisko autorów, nazwa szkoły/przedszkola, klasa) należy dostarczyć do kościoła na nabożeństwo różańcowe dla dzieci i przekazać obecnemu katechecie.
  2. Termin oddania prac- do 17.10.2024.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu: podczas przedostatniego nabożeństwa różańcowego dla dzieci, dnia 29.10.2024
  4. Z dostarczonych różańców, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
  5. Wykonane różańce zostaną zaprezentowane na wystawie w kościele parafialnym.
  6. W listopadzie, po zakończeniu wystawy prace wykonane przez uczestnika będzie można zabrać do domu.

Koordynatorzy konkursu:
Paulina Białek
Renata Suchta

VI. Ochrona danych osobowych i prawa autorskie

Zgłoszenie pracy do Konkursu jest równoznaczne z przekazaniem na rzecz Organizatora praw autorskich do niej (Organizator zastrzega sobie prawo publikowania nadesłanych prac i wykorzystywania ich w swoich materiałach), o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r., nr 24, poz. 83) oraz do publikacji prac w celach związanych z przebiegiem i rozstrzygnięciem Konkursu.

Przystąpienie do Konkursu oznacza udzielenie pełnej zgody na przetwarzanie danych osobowych Uczestników przez Organizatora w celu przeprowadzenia i rozstrzygnięcia Konkursu oraz identyfikacji Uczestników i laureatów konkursu, wydania nagród oraz publicznego podania imion i nazwisk osób nagrodzonych wraz z udzieleniem zgody na publikację wizerunku indywidualnego lub grupowego.- zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.