Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła 25.08.2024

1. Zapowiedzi przedślubne: Daniel Zębrowski, kawaler, zam. par. Prostyń i Patrycja Grotkowska, panna, zam. par. tutejsza – zapowiedź II.
  2. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Braci Wikariuszy : ks. dr. Marcina Szymanika oraz ks mgr. Wojciecha Łuszczyńskiego. Jesteście u siebie i czujcie się jak u siebie! Będziemy wraz pomocą Bożą i wstawiennictwem Matki Najświętszej kroczyli razem do Domu Ojca. Cieszymy się z Waszej obecności!
  3. Dziś w godzinach od 9 do 13 przy naszej świątyni stoi autobus, w którym możemy ofiarować bezcenny dar – krew. Zachęcamy i dziękujemy!
  4. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na tacę 12 123 zł 68 gr. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Za granit wszystko zostało zapłacone. Dziękujemy!
  5. Jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 oraz 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wspólny różaniec animowany przez KŻR.
  6. Dziękujemy wszystkim dysponentom miejsc na cmentarzu, którzy zgłosili się w ostatnim czasie do kancelarii. Przypominamy, iż każde miejsce i każdy grób winien mieć swego dysponenta.
  7. Rozpoczęliśmy pracę wzdłuż parkanu od DK50 przy sektorze C mające na celu ułożenie kostki. Za niedogodności przepraszamy. Postaramy się przeprowadzić sprawnie te czynności.
  8. 7 września o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii Jerycho Różańcowe. Zakończy się 8 września Mszą św. o godz. 19.00. Zapraszamy do licznego udziału.
  9. Spotkanie liderów grup formacyjnych i modlitewnych naszej parafii we wtorek, 3 września, po Mszy św. o godz. 18.00 w sali na plebanii.
  10. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
    • 27 sierpnia – św. Moniki
    • 28 sierpnia – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    • 29 sierpnia – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  11. W najbliższą niedzielę 85. rocznica napaści Niemiec na Polskę w 1939 roku, rozpoczynająca II Wojnę Światową. Pamiętajmy w modlitwie o naszej ojczyźnie, prosząc o pokój na całym świecie.