OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII Niedziela Zwykła (08 września 2019 r.)

1. W imieniu Wspólnoty dziękuję za ofiary na budowę ołtarza głównego w naszej Świątyni: 200 zł na konto oraz 1500 zł.

2. Dziś Dożynki Parafialne . Msza św. dziękczynna z wieńcem dożynkowym o godzinie 12.00. Po niej Mieszkańcy Zatorza zapraszają nas na poczęstunek i wspólne radosne spędzanie czasu. (bez napojów wyskokowych;)

3. We czwartek, 12 września, wyjazd młodzieży do Serpelic na Spotkanie Młodych. Gorąco zachęcamy! Zapisy u Katechetów.

4. W piątek, 13 września, Matka Boża Fatimska zaprasza nas na mszę św. o godzinie 18.00 a później zachęca do wspólnego odmawiania różańca w intencji grzeszników. Siostro, Bracie, skorzystasz z Jej zaproszenia? Proszę Wspólnoty o animację modlitwy różańcowej.

5. W sobotę , po mszy św. o godz. 18.00, różaniec święty w ramach ogólnopolskiej Akcji Modlitewnej „Polska pod krzyżem”. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian do modlitwy za Ojczyznę. W sposób szczególny wezwane do niej są wspólnoty modlitewne naszej Parafii: Kółka Żywego Różańca, Rycerstwo, Apostolat. Jest też możliwość wyjazdu do Włocławka na ogólnopolskie spotkanie modlitewne . Wyjazd o godz. 5.00 w sobotę. Zgłoszenia do Pani Jadwigi Siuchta. Gorąco zachęcamy!

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 msza św. dziękczynno-błagalna w 50 lecie nadania praw miejskich dla naszego Łochowa. Mszę św. odprawi i homilię wygłosi ks. bp Antoni Dydycz – biskup Senior naszej Diecezji. Gorąco zapraszam wszystkich Łochowian do wspólnego dziękczynienia za naszą Małą Ojczyznę.

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 pierwsze organizacyjne spotkanie dzieci z klas III , które pragną 10 maja 2020 roku po raz pierwszy przyjąć do Serca Pana Jezusa w Sakramencie Eucharystii. Zapraszamy obydwoje Rodziców. Obecność na spotkaniu będzie świadczyła, iż dana Rodzina pragnie zaprosić Chrystusa w swoje podwoje. Obecność dobrowolna.

8. Gorąco zachęcamy dzieci do przystąpienia do scholii dziecięcej oraz rozpoczęcia przygotowań do służby ministranckiej. Do scholii można dołączyć zawsze , natomiast do służby ministranckiej do 28 września. W niedzielę, 6 października , na mszy św. o godz. 12.00 kandydaci rozpoczną uroczyście czas przygotowania do służby ministranckiej poprzez złożenie oświadczenia oraz otrzymanie pobłogosławionych szarf. Opiekunem ministrantów, lektorów oraz kandydatów jest ks. Michał. Proszę ministrantów o udział w zbiórkach sobotnich. Jest to konieczny czas formacji i pogłębienia wiedzy na temat liturgii Kościoła. Czas służby ministranckiej jest także okresem kształtowania osobowości i wzrastania do pełnej odpowiedzialności za siebie , a w przyszłości również za innych.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy.

10. Bardzo serdecznie dziękuję Pielgrzymom do Italii w przyszłym roku za wpłaty I raty za udział w pielgrzymce. Pozostajemy w oczekiwaniu na pozostałych.

Pieniążki w kwocie 1400 zł przesyłamy do dnia 20 września br na konto :
Roman Szmurło
Mbank
Nr 85 1140 2004 0000 3902 0699 8041