OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocy 22 maja 2022 r.

1. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na tacę inwestycyjną. Za tydzień podam, ile zebraliśmy. Dziękujemy też za dwie ofiary anonimowe po 200 zł. Serdeczne podziękowania p. Bogdanowi Baranowskiemu za remont skarbony na cele charytatywne.

2. RÓŻANIEC DZIĘKCZYNNY ZA BEATYFIKACJĘ BŁ. PAULINY JARICOTdziś o godz. 18.15. a potem Msza św. o godz. 19.00 w int. wspólnot Żywego Różańca. Jest również organizowany autokarowy wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca w dn. 4.06. br. Koszt 60 zł. Zapisy u p. Darka w zakrystii lub u p. Karoliny Rawińskiej.

3. PRÓBY PRZED BIERZMOWANIEM: wtorek i czwartek po majowym. W czwartek, na ostatnią próbę kandydaci przychodzą ze świadkami (o ile jest to możliwe).

4. DZIEŃ MATKI w czwartek, 26 maja. Otoczmy modlitwą nasze mamy.

5. NOWENNA PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO – od piątku, 27.05. po naboż. majowym.

6. ŚWIĘCENIA PREZBITERATU dk. Mateusza Krasowskiego i 2 innych diakonów będą w sobotę, 28 maja w katedrze drohiczyńskiej. Pamiętajmy o nich w modlitwie i módlmy się o nowe i święte powołania do służby Bożej.

7. INFORMUJEMY, ŻE WSZYSTKIE TERMINY MSZY ŚW. W TYM ROKU 2022 SĄ JUŻ ZAJĘTE, NIE MA JUŻ WOLNYCH MIEJSC. Jeśli zaistnieje pilna intencja (np. o czyjeś zdrowie), wtedy jest możliwość odprawienia Mszy św. od razu, lecz poza parafią przez misjonarza (np. przez ks. Rafała w Charkowie), a w naszym kościele ta intencja będzie odczytywana. W wielu parafiach tak się właśnie czyni, a wierni podchodzą do tego w duchu wiary i ze zrozumieniem, tym bardziej że można przy tym wspomóc polskich misjonarzy.

8. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • NMP Wspomożycielki Wiernych – wtorek, 24.05. Jest to też dzień modlitw za Kościół w Chinach, który jest prześladowany.
  • Św. Filipa Neri – czwartek, 26.05.
  • WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – niedziela, 29.05.

9. POŚWIĘCENIE PÓL już niebawem:

  • Barchów – 5.06. o godz. 17.00; Msza św. – 12.06. godz. 10.30
  • Jasiorówka – 5.06. o godz. 17.00; Msza św. – 5.06. godz. 12.00
  • Łochów, ul. Nowowiejska – 5.06. o godz. 17.00; Msza św. – 16.06. godz. 10.30
  • Łochów, Osiedla Węgrowska – 12.06. o godz. 17.00; Msza św. – 26.06. godz. 10.30

10. Bardzo prosimy uczestników ślubów w naszej świątyni, aby przy wyjściu nie strzelać z tzw. confetti. Kościół, jako miejsce święte, nie jest właściwym miejscem na takie rzeczy, ponieważ robi się w ten sposób z niego śmietnik. Trudno zrozumieć postawę osoby, która wiedząc od nas, że nie ma na to zgody, z premedytacją zaśmieca świątynię.

11. Jak widać, schody przed kościołem w niektórych miejscach są naruszone przez ząb czasu i czynniki atmosferyczne. Poszukujemy więc fachowca, który odpłatnie je naprawi. Prosimy o zgłoszenia osobiste lub polecenie takiej osoby.

12. Uprzejmie proszę kandydatów na pielgrzymów o wpłaty kwoty 3080 zł. Czas wpłat na pielgrzymkę lipcową dobiegł końca. Proszę o wpłaty Pielgrzymów z sierpnia. Termin – 31.05. br. Spotkanie z przedstawicielem Biura Frater dla pielgrzymów lipcowych odbędzie się 12.06. po Mszy św. o godz. 12.00 czyli ok. godz. 13.00. Proszę o obecność z dowodami osobistymi.

13. W Loretto, dn. 29.05. o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Maryjny w wykonaniu scholii dziecięcej i młodzieżowej oraz chóru z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.