OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2022 r.

1. Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” Ks. Michałowi Siduniakowi za wygłoszone Słowo Boże podczas naszych Rekolekcji Adwentowych. Niech Boża Dziecina obficie Ojcu Rekolekcjoniście błogosławi w życiu kapłańskim i na ścieżkach zdobywania wiedzy.

2. TRWAJĄ PRACE PRZY BUDOWIE NASZEGO OŁTARZA. Zostaną ukończone przed Świętami Bożego Narodzenia. Taca z najbliższej niedzieli, trzeciej miesiąca, jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Dziękuję za wszelkie wyrazy wsparcia i solidarności.

3. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MATEK OCZEKUJĄCYCH POTOMSTWA– dziś po każdej Mszy św.

4. RORATYsą odprawiane w środę o godz. 18.00 i w soboty o godz. 7.00.

5. SPOTKANIE FORMACYJNE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA – dziś o godz. 17.00.

6. ODWIEDZINY CHORYCH z posługą sakramentalną – w środę, 21 grudnia od godz. 9.00. Zgłoszenia telefoniczne lub osobiste po Mszach św. W domu trzeba przygotować ołtarzyk (biały obrus, zapalone świece, krzyż i wodę święconą), wyłączyć media i zamknąć czworonogi. Gdy kapłan przybywa z Najświętszym Sakramentem, należy oddać cześć Jezusowi obecnemu w Hostii, poprzez przyklęknięcie lub skłon głowy.

7. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA: 12 (czwartek) od godz. 17.0023.12 (piątek) od godz. 16.00.W tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Otwórzmy się na dar Bożego miłosierdzia, aby święta przeżyć w pokoju i radości serca.

8. RYCERSTWO NIEPOKALANEJ ma swoje spotkanie w środę, 14.12 po Mszy Św. o godz. 18.00.

9. ZBIÓRKA MINISTRANTÓW w sobotę, 17.12 o godz. 15.00 w salce parafialnej.

10. Akty Zawierzenia Matce Bożej składane przez uczestników REKOLEKCJI ODDANIE 33 zostały w sobotę, 10.12 złożone w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

11. Zbliżają się święta, myślimy już o dekoracjach. Może ktoś chciałby OFIAROWAĆ ŁADNE CHOINKI do naszej świątyni? Będziemy bardzo wdzięczni.

12. CARITAS rozprowadza świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duża świeca 20 zł.

13. II Grupa PIELGRZYMÓW DO ZIEMI ŚWIĘTEJ uda się w dniach 2-8 listopada 2023 r. (ten sam samolot, dwóch przewodników, dwa autobusy). Element wspólny to jeden kapłan i Msza Święta razem. Koszt wyjazdu 4100 zł i 200 USD. Lista powoli się zapełnia. Jeszcze jest kilka miejsc. Prosimy o w miarę szybką decyzję. Nie wysyłamy zaliczki bez zapisania się u Ks. Proboszcza. Ci, którzy już są zapisani, prosimy o zaliczkę. Pewna liczba osób zapisała się na termin Ferii Zimowych 2024. Jeśli ktoś z nich chce jechać w listopadzie, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Możemy zapisywać się także na Ferie Zimowe 2024. Szczegóły i ceny zostaną podane w drugiej połowie lutego 2023 r.. 

14. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

    • Św. Łucji – we wtorek, 13.12.
    • Św. Jana od Krzyża – w środę, 14.12.