OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 Niedziela Zwykła 13 lutego 2022 r.

1. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po każdej Mszy św. będziemy mogli wspomóc rehabilitację Roberta Szewczyka, naszego parafianina. Wsparcia można dokonać również poprzez portal siepomaga.pl Bóg zapłać wszystkim za dobre serce.

2. Za tydzień natomiast, tak jak w każdą 3 niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne – prace czynione w naszym kościele.

3. Msza św. i spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania będzie w następną niedzielę, 20.02. o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

4. Wspomnienia liturgiczne:

  • Święto Św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy – poniedziałek, 14.02.
  • Św. Walentego – patrona zakochanych – również w poniedziałek, 14.02.

Jako że najpiękniejszym źródłem miłości jest Jezus, z tej okazji młodzież z KSM-u przygotowała akcję WALENTYNKA OD JEZUSA. Wychodząc z kościoła, każdy chętny może wylosować w koszyku specjalne Jezusowe serduszko, a w nim cytat biblijny o Bożej miłości. Niech to nieprzypadkowe Słowo, skierowane konkretnie do mnie, będzie źródłem siły w miłości.

5. Z niepokojem śledzimy wydarzenie na wschodzie Europy. Istnieje realna groźba wybuchu wojny, której tragiczne skutki odczujemy my wszyscy. Potrzebna jest wytężona modlitwa nas wszystkich oraz post i pokuta:

  • Zgodnie z apelem przewodniczącego Episkopatu Polski, dzisiaj po każdej Mszy św. odśpiewamy na kolanach w tej intencji suplikację, czyli błagalną pieśń Kościoła śpiewaną w obliczu nieszczęść, klęsk i tragedii.
  • Warto również przy tym zgłębić i wcielić uznane przez Kościół objawienia Matki Bożej w Fatimie, których przesłanie jest wciąż aktualne.
  • W dni powszednie, pół godziny przed Mszą św. wieczorną, odmawiany jest w naszym kościele różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój oraz ofiarowania częstej Komunii św. w tej intencji.