OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 Niedziela Zwykła 06 lutego 2022 r.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za anonimową ofiarę 1000 zł na konto parafialne z przeznaczeniem na cele inwestycyjne. Dziękujemy za wszelkie wsparcie udzielone podczas wczorajszej wizyty duszpasterskiej.

2. Jeśli ktoś chciałby jeszcze przyjąć Boże błogosławieństwo, to przyjmujemy zgłoszenia osób i rodzin, które mieszkają na terenie naszej parafii i pragną korzystać z wszelkich dóbr duchowych oraz sakramentów świętych.

3. Parom pragnącym zawrzeć sakrament małżeństwa w naszej parafii, przypominamy o konieczności umówienia się na formalne spotkanie w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie powinno odbyć się w nieprzekraczalnym terminie 3 miesięcy przed ślubem. Rezerwacji spotkania można dokonać, osobiście lub telefonicznie, w czasie otwarcia kancelarii: od wtorku do piątku w godz. 16.00-17.30. (kancelaryjny nr tel. 515 230 470).

4. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • Św. Scholastyki – czwartek, 10.02.
  • NMP z Lourdes – piątek, 11.02. Jest to też Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy więc tego dnia wszystkich chorych i ich rodziny na wspólną modlitwę o godz. 18.00. Ze względu na pandemię nie udzielamy powszechnie Sakramentu Namaszczenia Chorych, jednak zawsze można go przyjąć indywidualnie po Mszy św. u ks. wikariuszy.

5. Zachęcamy również do codziennego uczestnictwa w Eucharystii i ofiarowywania Komunii św. w intencji pokoju na świecie, który jak wiemy, jest bardzo zagrożony.

6. Dziękuję Pani Sylwii Kołodziejek, Renacie Suchta, rodzicom oraz ks. Łukaszowi za zorganizowanie półkolonii dla dzieci i młodzieży.

7. Zachęcamy dzieci do dołączenia do scholi dziecięcej a młodzież do KSM-u i scholi młodzieżowej. Podczas kolędy mogliśmy stwierdzić, jak wielu talentami obdarzył Bóg zarówno młodszych jak i starszych parafian. Dzielmy się nimi ze wspólnotą.

8. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na rehabilitację Roberta Szewczyka. Zbiórkę przeprowadzi młodzież z KSM-u i Caritas. Wsparcia można dokonać również poprzez portal siepomaga.pl

9. BIURO PIELGRZYMKOWE FRATER informuje, iż w najbliższym czasie Portugalia zamierza cofnąć konieczność robienia testu antygenowego przed wjazdem na jej terytorium dla osób w pełni zaszczepionych. Zostały jeszcze tylko 2 wolne miejsca na wyjazd w dn. 1-9 lipca br. do Fatimy i Santiago de Compostela. Zachęcamy.

10. Niech Pan obficie nam błogosławi na 2 tydzień ferii, a studentom na czas egzaminów.