OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 czerwca 2023 r.

1. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na cele inwestycyjne przelane na konto parafialne w wysokości 100 i 500 zł. W przyszłą, 3 niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

2. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała: służbie kościelnej, ministrantom, chórowi, bielankom, młodzieży, dzieciom i ich rodzicom, druhom strażakom i policji. Dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze.

3. NIESZPORY O NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE Z PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ:

  • Dziś – o godz. 18.40. W dni powszednie (do czwartku włącznie) – po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia symboli religijnych.
  • W czwartek (ostatniego dnia nieszporów) będziePOŚWIĘCENIE WIANKÓW, KWIATÓW I ZIÓŁ oraz BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI – na Mszy św. o godz. 18.00.

4. PARAFIALNY PIKNIK RODZINNY Z NIEPOKALANĄ – dziś rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w kościele. Liczymy na obecność naszych parafian i przybyłych Gości. Na Wszystkich czekają liczne atrakcje. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przygotowali nasze dzisiejsze Dziękczynienie za Rok Duszpasterski oraz Dziękczynienie za 50 lat Domowego Kościoła. Zapraszamy serdecznie wszystkich na radosne świętowanie we wspólnocie kościoła. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie i na Facebooku.

5. WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • Bł. Męczenników: Antoniego Beszty-Borowskiego, Mieczysława Bohatkiewicza, Edwarda Grzymała, Władysława Maćkowiaka, Michała Woźniaka, Marii Marty Kazimiery Wołowskiej i Towarzyszy – w poniedziałek, 12.06.
  • Św. Antoniego z Padwy – we wtorek, 13.06. (im. Ks. Bpa Antoniego Dydycza)
  • Bł. Michała Kozala Bp i M – w środę, 14.06.
  • Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w piątek, 16.06. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia za wspólnotowe odmówienie Litanii do NSPJ i Aktu Wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • PATRONALNA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NIEPOKALANEGO SERCA NMP – sobota, 17.06.Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH PARAFIAN i GOŚCI, którym bliska jest MARYJA, na uroczystą Eucharystię o godz. 12.00., którą będzie sprawował i wygłosi Słowo Boże Ks. Bartosz Margański. Po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła. Prosimy o liczny, rodzinny i czynny udział.  Zapraszamy członków wszystkich wspólnot parafialnych, dorosłych, młodzież i dzieci do sypania kwiatków.

6. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – we wtorek, 13.06. W tym dniu wyjątkowo różaniec fatimski przed Mszą św. o godz. 17.20 ze względu na Nieszpory i Procesję. Prosimy Wspólnoty o przewodniczenie.

7. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE:

  • W niedziele – o godz. 8.40;
  • W dni powszednie – po Mszy św. o godz. 18.00.

8. ODDAWANIE KRWI, aby uratować komuś życie w niedzielę za tydzień w godz. 9.00-13.00 przy kościele. Wszystkich chętnie zapraszamy.

9. PARAFIA KAMIONNA ZE WSPÓLNOTĄ DOMOWEGO KOŚCIOŁA zaprasza małżonków wraz z dziećmi do przeżycia 15 – DNIOWYCH REKOLEKCJI (od 27.06 do 12.07 br.) dla małżeństw w Bańskiej Wyżnej (Podhale). Szczegóły u ks. Wojciecha, wikariusza parafii Kamionna. Cena dostępna, ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy.