OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela Zwykła (01 września 2019 r.)

1. Serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy wsparli budowę ołtarza w naszej Świątyni ofiarami: 200 zł, 500 zł, 1000 zł, 2000 zł, 8000 zł.

2. Dziś w sposób szczególny modlimy się w intencji naszej Ojczyzny i tych, którzy oddali życie w jej obronie i w walce o wolność w czasie II Wojny Światowej.

3. Dziś modlimy się razem z Członkami Stowarzyszenia Jacy Tacy . Ruszamy razem w Marszu w Obronie Życia i Rodziny po Mszy św. o godz. 12.00.

4. Dziękujemy opiekunom oraz rodzicom za pomoc przy organizacji półkololonii w naszej parafii. Dziękujemy: Sylwi Kołodziejek, Katarzynie Kalbarczyk, Uli Markowicz, Joannia Świętochowska, Ewa Świętoń, Anna Gierej, Małgorzata Fabisiak oraz rodzicom. Szczególne podziękowania składam ks. Przemysławowi, który był inicjatorem pomysłu i spiritus movens przedsięwzięcia.

5. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny . Zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracowników szkół , rodziców na mszę św. na godz. 8.00. Będziemy prosić Pana Boga o błogosławieństwo na kolejny rok nauki i pracy.

6. 5 września – I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 21.00. Wspólny Różaniec o godz. 9,00; 12.00; 15.00 oraz 20.30. Poza tymi godzinami modlitwa indywidualna w ciszy.

7. 6 września oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 . O godz. 17.50 Litania ku czci Najświętszego Serca Pana i błogosławieństwo. Msza św. o godz. 18.00. Chorych odwiedzamy od godz. 14.00.

8. 6 września o godz. 10.00 na Cmentarzu Parafialnym poświęcenie nowego pomnika tym, którzy zginęli w czasie okupacji na naszych terenach i z naszych rodzin. Jest to dar Łochowian , owoc wieloletniej kwesty przy okazji Wszystkich Świętych.

9. 7 września , I sobota miesiąca. Modlimy się przez Niepokalane Serce NMP. Msza św. o godz. 18.00. Po niej Różaniec poprzedzony rozważaniem. Matka Boża prosi , abyśmy modlili się o nawrócenie grzeszników.

10. W sobotę 7 września, na Diecezjalnych Dożynkach w Wyszkach, naszą Wspólnotę Łochowską będą reprezentowali Parafialnie z Osiedla Zatorze.

11. W niedzielę , na mszy św. o godz. 12.00 Parafialne Dożynki. Po Mszy św. Mieszkańcy Zatorza zapraszają nas poczęstunek.

12. W przyszłą Niedzielę wyrusza Piesza Pielgrzymka Łochowska do Sanktuarium w Loretto. Wyjście Grupy o godzinie 9.00. Przystanki w Budziskach i Gwizdałach. W Loretto uroczysta msza św. Powrót indywidualny.

13. Zachęcamy Młodzież do udziału w Spotkaniu Młodych w Serpelicach we czwartek, 12 września. Informacje i zapisy u Katechetów.

14. Rozpoczynamy nowy rok duszpasterski. Zachęcamy, aby psalmy były śpiewane od ambonki. Kolekta zwana tacą po zebraniu będzie umieszczana przed ołtarzem. Jest to bowiem Dar Ołtarza każdego z nas na rzecz Wspólnoty Parafii Łochów.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników religijnych : Niedziela, Gość Niedzielny i Idziemy.

16. Uprzejmie proszę Pielgrzymów do Italii o wpłacanie I raty kwoty za udział w wysokości 1400 zł na konto :
Roman Szmurło
Mbank