OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII Niedziela zwykła (21 czerwca 2020 r.):

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną na nasz ołtarz główny. Za tydzień podam ile zebraliśmy.
2. Bóg zapłać za anonimowe ofiary przekazane na nasze konto parafialne z przeznaczeniem na ołtarz w kwocie 500 zł i 2000 zł.
3. Pragniemy w najbliższym czasie odświeżyć i uporządkować salki w naszych podziemiach. Chcemy czuć się w nich dobrze podczas spotkań formacyjnych i modlitewnych. Natomiast generalny remont podziemi wraz z osuszaniem terenu oraz wyposażeniem największej Sali pod ołtarzem , pragniemy przeprowadzić natychmiast po zakończeniu budowy ołtarza głównego. Jest to niezmiernie ważne przedsięwzięcie. Wspólnoty i grupy są solą każdej Parafii. Muszą mieć miejsce, w których godnie mogą się spotykać.
4. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj z radością wielbili Boga przez Niepokalane Serce Maryi poprzez czynny udział w procesji eucharystycznej.
5. Dziś na mszy św. o godz. 12.00 przyjmujemy kandydatów do służby ministranckiej . To radość dla nas . Módlmy się by kształtowali swoje charaktery przez posługę przy ołtarzu Pańskim.
6. We środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
7. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania we czwartek, 25 czerwca po mszy św. o godz. 18.00.
8. Egzaminy do Bierzmowania według listy zamieszczonej na grupie dla Kandydatów.
9. W piątek na mszy św. o godz. 8.00 wspólnie podziękujemy Bogu za ten nietypowy Rok Szkolny z modlitwą o ustanie pandemii. Serdecznie zapraszamy Uczniów, Nauczycieli , Wychowawców oraz Rodziców.
10. W związku z wybuchem pandemii i wcześniejszymi ograniczeniami uległa rozluźnieniu dotychczasowa dyscyplina chrzcielna w naszej
parafii. W obecnej sytuacji, gdy coraz więcej rodziców decyduje się na chrzest swoich dzieci powracamy do praktykowania chrztów w 2 niedzielę miesiąca w kościele parafialnym o godz. 12.00 i w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13.30 w kaplicy pałacowej. Wobec wielu niedomówień przypominamy o konieczności spowiedzi, świadectwa duszpasterza dopuszczającego do godności bycia rodzicem chrzestnym oraz konieczności przyjścia dzień przed planowaną datą chrztu na katechezę przedchrzcielną i podpisanie ksiąg. ( sobota na godz. 7.00)
11.Przymiarka strojów dzieci pierwszokomunijnych 4 lipca (sobota). O godz. 10.00- chłopcy, o godz. 14.30- dziewczynki. Przychodzimy z bucikami.
12. Za tydzień Wybory na Prezydenta RP. Głosujmy zgodnie z naszym sumieniem jeśli dla nas wiara w Boga jest ważna i wartości z nią związane. Módlmy się o jak najlepszy wybór dla naszej Ojczyzny!