OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Ofiarowanie Pańskie (02 lutego 2020 roku)

1. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyjęli kapłanów przychodzących z wizytą duszpasterską. Dziękujemy za gościnność, otwarte serca, dobre słowo, zatroskanie o sprawy Parafii. Dziękujemy za ofiary złożone z przeznaczeniem na budowę naszego ołtarza głównego. Podczas wizyty duszpasterskiej Parafianie przekazali na ten cel 262480 zł. Ta kwota pozwoli nam na całkowite spłacenie kosztu mozaiki (całość to 508 000 +23% Vat czyli 624 840 zł) . Po spłaceniu mozaiki zostanie nam 73 458 zł .Mamy zatem już środki na tabernakulum oraz pas ozdobny. Wszelkie ofiary, które wpłyną indywidualnie oraz z tacy inwestycyjnej są przeznaczone na budowę marmurowych ścian ołtarza oraz płaskorzeźb.

2. Jutro o 18.00 msza św. Apostolstwa Dusz Czyścowych. Taca zebrana podczas Liturgii będzie przeznaczona na msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące. Będą odprawiane przez misjonarza na misjach.

3. We środę, 5 lutego o godz. 18.00 , msza św. Matek w modlitwie. Jest to także dzień modlitwy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Ok. 17.35 rozpocznie się modlitwa wypominkowa za zmarłych z Osiedla Węgrowska, Nowowiejska i przyległe. O 18.00 będzie sprawowana Msza święta.

4. 5 lutego, w środę po mszy wieczornej spotkanie dla osób zainteresowanych wspólnotą Domowego Kościoła. W naszej parafii funkcjonuje 7 kręgów DK zrzeszający 40 rodzin. Jeśli chcesz aby Pan wszedł do Twej Rodziny…przyjdź!..

5. 5 lutego jest wspomnienie św. Agaty. Możliwość poświęcenia chleba i wody św. Agaty.

6. 6 lutego, 1 czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 21.00 . Wspólny różaniec o godz. 9.00, 12.00, 15.00 poprzedzony Koronką do Bożego Miłosierdzia i o 20.30. Gorąco zachęcamy do trwania przy Jezusie.

7. 7 lutego , I Piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Adoracja od godz. 17.00. o 17.50 Litania ku czci NSPJ oraz Akt Wynagrodzenia. Msza św. o godz. 18.00. Spowiadamy od godz. 17.00. Taca z mszy św. w tym dniu przeznaczona jest na budowę szkoły i ośrodka misyjnegow Kamerunie przez s. Immakulatę Faustynowicz- Michaelitkę. Chorych nawiedzimy od godziny 14.00.

8. W piątek po mszy św. o godz. 18.00 Spotkanie dla Młodzieży , która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy.

9. 9 lutego , niedziela Ewangelizacyjna…Świadectwa ludzi, którzy spotkali Pana Boga w swoim życiu. 11 lutego pierwsze w tym roku Seminarium Odnowy Wiary…

10. Kochani Pielgrzymi do Italii! Jeszcze nie wszyscy przesłali ostatnią ratę należności w wysokości 1400 zł. Uprzejmie proszę o jej realizację w najbliższym tygodniu. Spotkanie z p. Magdaleną Lewandowską z Biura Pielgrzymkowego FRATER będzie miało miejsce w sobotę 14 marca o godz. 9.30 dla Grupy I a godz. 10.15 dla grupy II. Obecność obowiązkowa przynajmniej jednej osoby z Rodziny.

11. Nasi Bracia Alkoholicy zapraszają wszystkich, którym już zbrzydło picie i mają tego dość a brakuje im sił, żeby powiedzieć „Basta”! Spotykają się co niedziela w naszej salce o godzinie 17.00. Panowie i Panie, śmiało. To nie wstyd nie pić i mieć świadomość swojej choroby! Koleżanki i Koledzy zapraszają!

12. W drugim tygodniu ferii (17-21 lutego) w naszej parafii będą organizowane wyjazdy i zajęcia dla dzieci i młodzieży – informacje w tym tygodniu na stronie „fb” Parafii. Pierwszeństwo zapisów ma schola, ministranci, KSM, OAZA.

13. Zachęcamy do nabywania Tygodników Katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy.