OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Adwentu (13 grudnia 2020 r.):

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary anonimowe przekazane na budowę naszego ołtarza głównego: 400 zł oraz 200 zł na konto parafialne.
2. Firma kamieniarska p. Sławomira Jackowskiego z Kiełczewa dokonała rozbiórki tabernakulum wraz z podstawą . Stwierdzono , iż podstawa nie nadaje się do dalszego wykorzystania. Koszt pracy to 1000 zł. Rachunek opłacił jeden z naszych Parafian. W imieniu Wspólnoty pragnę Mu serdecznie podziękować!
3. W zeszłą środę Panowie z Pińczowa rozpoczęli pracę przy montażu płyt marmurowych na ścianie lewej i prawej. Tzw. kryształy już zostały praktycznie przymocowane. Koszt całości marmurów na całą ścianę bez płaskorzeźb to 559568 zł brutto ( w cenie koszt marmuru, obróbki, nadzoru artystycznego oraz transportu. Dotychczas zapłaciliśmy 183000 zł . Do zapłacenia mamy jeszcze 376568 zł. Dodatkowo koszt montażu 500 zł od mkw tzw. kryształów oraz 350 zł od mkw. pozostałych płyt marmurowych plus koszt materiałów (kleju i kotw ze stali nierdzewnej (8000 zł)). Bardzo dziękuję w imieniu naszej Wspólnoty każdemu , kto wspiera budowę ołtarza głównego do naszej Świątyni. Są to duże kwoty a inwestycja najpoważniejsza od lat , druga zaraz po budowie Świątyni w historii naszej Parafii. Wierzę głęboko, że wspólnymi siłami uda nam się to dzieło dokończyć. Pomimo bardzo trudnego roku pandemii i ograniczeń w uczestniczeniu w nabożeństwach udało się nam zrobić tak wiele (spłaciliśmy do końca mozaikę, tabernakulum oraz wzory płaskorzeźb a także poważną część kwoty na ściany ołtarza). Przeprowadziliśmy również remont salek i korytarza. Dziękuję! Jestem z Was dumny!
4. Taca z III niedzieli grudnia jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!
5. Zapraszamy na roraty. We środę na 18.00 a w sobotę na 7.00.
6. Spowiadamy codziennie w godzinach 17-18 oraz podczas mszy św.
7. Msza św.w przyszła niedzielę o godzinie 13.30 będzie jeszcze sprawowana w Kościele Parafialnym ze względu na chrzest św. W kaplicy Miłosierdzia Bożego msza św. będzie sprawowana w dniu św. Szczepana 26 grudnia o godz. 13.30.
8. Zachęcamy do nabywania Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt 7 i 17 zł.
9. Jeśli ktoś ma do ofiarowania choinki wysokość 3-4 m do udekorowania placu przy kościele prosimy u zgłoszenie się do zakrystii. Potrzebujemy ok. 10 sztuk.
10. „Torby charytatywne” przynosimy najpóźniej do czwartku 17 grudnia do kaplicy Matki Bożej Kodeńskiej. Dziękujemy!